SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Balıkesirspor Teknik Direktörü Fikret Yılmaz, PTT 1’inci Lig’de oyuncuların üzerinde baskı oluşturmamak adına şampiyonluk hedefini dile getirmeyeceklerini söyledi. Antalya kampında çok iyi çalıştıklarını ve takımdaki arkadaşlık ortamından memnun olduğunu belirten Yılmaz, “Her müsabaka bizim için önemli. Tüm maçları tek tek ve final olarak düşünüyoruz. Puansız bir müsabaka istemiyoruz. Bunun sonucu nereye giderse bizim amacımız odur. Şampiyonluk, üst lige çıkmak gibi söylemlerle hedef takım olmak istemiyoruz” dedi.

TATSIZ PROVA

Balıkesirspor, Antalya kampındaki ilk hazırlık maçında 2’nci Lig ekiplerinden Fatih Karagümrükspor’a 2-0 mağlup oldu. Miracle Resort Hotel’in sahasında yapılan maça Vukovic- Okan, Hüseyin, Glumac, Bülent, Ragıp, Eray, Dilaver, Yiğit, Muğdat, Zeefuik ilk 11’i ile çıkan kırmızı beyazlılar, ilk yarısını 2-0 geride kapattığı müsabakanın ikinci yarısında skoru değiştiremedi. Balıkesirspor’un ikinci yarıda yeni transferlerden Ante Erceg ve gençler de şans buldu. Balıkesirspor ikinci hazırlık maçında yarın saat 15.00’te Kütahyaspor’la karşılaşacak.

İLHAH MUTLU DÜNDÜ

Balıkessirspor’un yeni transferi İlhan Eker, 15 yıl gibi uzun bir aradan sonra tekrar memleketine ve şehrinin takımına döndüğü için değişik duygular yaşadığını söyledi. İlhan, “Futbola başladığım, doğup büyüdüğüm Balıkesir’e dönmek her zaman kariyer planımda vardı. Burada çok güzel bir ortam var. Herkes çok iyi niyetli. Takıma faydalı olmak benim için onur olacak. Bağlarımız hiç kopmadı. Balıkesirspor’da tekrar forma giymek bu döneme nasip oldu” dedi. Uzun süren bir sakatlık dönemi geçirdiğini belirten İlhan, “Takımda da en kısa zamanda yerimi almak istiyorum” diye konuştu.