SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Veli Kavlak: “Diş fırçalarken işkence çekiyordum”

Beşiktaş'ın başarılı orta saha oyuncusu Veli Kavlak, bir yıla yaklaşan sakatlığı süresince yaşadıklarını anlattı.

Güncellenme: 11:00, 09/01/2016
Veli Kavlak: “Diş fırçalarken işkence çekiyordum”

Geçen sezon 23 Mart 2015’de oynanan Fenerbahçe maçında sakatlandıktan sonra doktor doktor dolaşmaya başlayan ve bu süreçte 3 tane ameliyat geçiren Beşiktaş’ın yıldızı Veli Kavlak, sakatlığı süresince yaşadığı psikolojik çöküntüleri ve sonrasında yaşadığı mutlulukları anlattı.

Beşiktaş’ın Antalya kampında soruları yanıtlayan tecrübeli futbolcu sakatlığının sanıldığı gibi son bir yıla ait bir sakatlık olmadığını ve tam 4 yıldır bu ağrıları çektiğini itiraf etti. ‘Futbol hayatı bitti,bir daha sahalara dönemez,bu ameliyat son şansı’ gibi haberlerin aslında doğru olduğunu da itiraf eden Veli Kavlak, kendi kendine bu durumları çok düşündüğünü ve psikolojik çöküntü yaşadığını söyledi.

Ağrılarının olduğu dönemi ”Evde diş fırçalarken bile işkence çekiyordum” diye anlatan Veli Kavlak, yanlış ameliyat edilmesini ve Dr.Sarper Çetinkaya ile tesadüfen karşılaştıktan sonra değişen hayatını açık yüreklilikle dile getirdi.

”EVDE DİŞ FIRÇALARKEN BİLE İŞKENCE ÇEKİYORDUM”

Ağrılarının gün geçtikçe arttığı ve artık normal yaşantısını bile etkilmeye başladığını dile getiren Veli Kavlak bu zor günlerini ”Ama tabi artık ağrılar öyle bir boyuta geldiki, artık bende dayanamadım. Evde artık ne bir pantolon giyebiliyordum, ne saçımı kurulayabiliyordum; dişlerimi fırçalarken bile artık işkence çekiyordum. Ondan sonra artık dur demek zorunda kaldım. Allah’a şükür Sarper hocam olmazsa şimdi ne yapacağımı bilmiyordum. Bütün Avrupa’da en iyi doktorlara gittim, omuz doktorları, kol doktorlarına gittim ama hiç birisi Sarper hocanın yaptığı tedaviyi yapmadı. Sadece O bana yardımcı oldu. O’na çok çok teşekkür ediyorum” diye anlattı.

”İKİNCİ YARIYA YÜZDE YÜZ BAŞLAYACAĞIM”

Futboldan uzak kaldığı bir yıla yakın sürenin kendisi için çok zor geçtiğini söyleyen Veli Kavlak konuşmaya ”Çok zor bir dönemdi benim için. Üç tane ameliyat geçirdim. Uzun zamandır ağrılar çektim. Toplam dört yıldır. Ama ağrılardan şu an kurtulmak üzereyim. Şu an antrenmanlar çok iyi gidiyor. Ağrılarım da çok çok azaldı. Kendimi çok iyi hissediyorum, ikinci yarıya yüzde yüz başlayacağım”diyerek başladı ve ”Şimdi hazırım. Bu kamp döneminde de iyi çalıştığımı düşünüyorum. Hem fiziksel olarak da baya bir ilerledim.Kendimi yüzde yüz hissediyorum” diye devam etti.

”AĞRILARIM HEP ÇOĞALDI PSİKOLOJİK OLARAK ÇÖKÜŞ YAŞADIM”

Sakatlığın sırasında hakkında yapılan ‘Futbol hayatı bitti,bir daha sahalara dönemez,bu ameliyat son şansı’ gibi haberlere spekülasyon denilse de bunları kendisinin de düşündüğünü söyleyen tecrübeli oyuncu ”Psikolojik olarak ben de bir çöküş yaşadım. Yani bu ağrılar dört sene önce başladığında her yaz tedavi yaptım,çeşitli tedaviler uyguladım.Bir türlü sıkıntı bulunamadı. MR’lar çekildi,bir türlü bir şey gözükmedi. Ama ağrım hep çoğaldı çoğaldı. Tabi ağrın var,doktora söylüyorsun, MR’a gidiyorsun bir şey çıkmıyor. Sen de artık yapacak bir şey yok diyorsun devam ediyorsun. Ama bir noktadan sonra olmuyor yani. Geçen sezon işte Fenerbahçe maçından sonra artık o kararı verdim. Zaten artık hiç bir şey olmuyordu. O kadar ilerlemiştiki ağrılarım hiç oynama şansım bile yoktu. Orada kendi kendime ‘ben böyle devam edemem’ dedim.Dört sene boyunca hep haftadan haftaya kendimi kurtarıyordum. Ama artık ‘bitti dedim, komple ne varsa orda bulunacak tedavisi de olacak. Şu ağrıdan kurtulmam lazım’ dedim” diye konuştu.

”ALMANYA’DA BENİ YANLIŞ AMELİYAT ETTİLER”

Bir çok doktora gittiğini ve neredeyse gitmediği doktor kalmadığını söyleyen Veli Kavlak Almanya’da yanlış ameliyat edildiğini de sözlerine ekledi ve ”Ben Avusturya Milli Takımı doktoruna, Almanya’nın en ünlü fizyoterapisti Wohlfahrt’a, her bir doktora gittim yani, Avrupa’nın en iyi omuz doktorlarına gittim, hepsine göründüm. Hepsinin bana dediği ‘bu fazla bir şey değil, bunu hallederiz’di. Ama öyle demelerine rağmen hiç bir sonuç alamadım. En son artık Biliç’in 2. sezon başlangıcında ameliyat oldum. O ameliyattan sonra ‘tamam artık geçti’ dedim. Ama maalesef olmadı. Almanya’daki doktorlar yanlış ameliyat yapmışlar bana” diyerek tedavi sürecinin neden uzadığını da gözler önüne serdi.

Yayınlanma Tarihi:10:58,