SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Menderes Türel Barcelona’yı istiyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Barcelona gibi dünya devlerinin şehirlerinde düzenlenecek turnuvaya katılmasını hedefliyor.

Güncellenme: 12:42, 09/01/2016
Menderes Türel Barcelona’yı istiyor

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) düzenlediği TSYD Toros Zirvesi’nde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Antalya’da büyük kulüplerin katıldığı TSYD turnuvası yapabiliriz. Arda Turan’ın oynadığı Barcelona, Real Madrid, Chelsea, Manchester United neden gelip burada turnuvada oynamasınlar?” dedi.

Geçen yıllarda seminer olarak düzenlenen, bu yıl adı TSYD Toros Zirvesi olarak değiştirilen Gloria Golf Resort Otel’deki organizasyonun açılışına, eski spor bakanlarından Fikret Ünlü, eski Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer ve çok sayıda davetli katıldı. Açılıştan önce hayatını kaybeden spor adamları anıldı. Açılış konuşmasını yapan TSYD Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tongsir, derneğin dününü bugününü anlattı.

2005 yılında TSYD’ye üye olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın özellikle tesis alanında geldiği noktayı anlattı. Antalya’nın dünya siyasetine G20 Zirvesi ile başkent olduğuna dikkati çeken Türel, “Antalya EXPO ile de dünyaya ev sahipliği yapacak” dedi.

Spor kulüplerinin Antalya’daki devre arası buluşmalarını çok önemsediğine de işaret eden Menderes Türel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Antalya’nın sporun başkenti olması için desteklerinizi bekliyorum. Tesisleriyle sporun başkenti olmaya aday bir şehiriz. Antalya’yı çok önemli organizasyonlarla tanıştırmak zorundayız. Ben bu ailenin üyesi olarak elimden gelen ne varsa yapmaya hazırım. Ayrıca, TSYD Futbol Turnuvası’nı canlandırmak ve farklı bir konseptle kamuoyuna sunmak zorundayız. Antalya ve tesisleri, bunun için bir fırsattır. Büyük kulüplerin katıldığı TSYD turnuvası yapabiliriz. Arda Turan’ın oynadığı Barcelona, Real Madrid, Chelsea, Manchester United neden gelip burada turnuvada oynamasınlar? Dünyanın en büyük kulüpleri ile Türkiye’nin en büyük kulüplerini buluşturacak TSYD Futbol Turnuvası’nı büyük bir heyecanla bekliyorum.”