SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Josef: “Bu havayı koruyarak…”

Fenerbahçe'nin Brezilyalı oyuncusu Josef de Souza, Süper Lig'in ikinci yarısından umutlu olduğunu belirterek, "Ligin ikinci yarısına liderlik ve şampiyonluk hedefiyle başlıyoruz." dedi.

Güncellenme: 21:25, 09/01/2016
Josef: “Bu havayı koruyarak…”

Fenerbahçe’nin orta saha oyuncusu Josef de Souza, ligin ikinci yarısına liderlik ve şampiyonluk hedefiyle başlayacaklarını ifade etti. Fenerbahçe, Giresunspor ile yarın deplasmanda oynayacağı Türkiye Kupası H Grubu 3. maçı öncesi son çalışmasını Can Bartu Tesisleri’nde gerçekleştirirken; Brezilyalı oyuncu Josef de Souza Fenerbahçe TV mikrofonlarına açıklamalarda bulundu. Sezonun ikinci yarısına ilişkin değerlendirmeler yapan Souza, Türkiye Kupası'nda kalan maçlarda da galibiyeti hedeflediklerini ifade etti ve takım içindeki havaya değindi.

Ligin ikinci yarısına hedefleri belli bir şekilde çıkacaklarını belirten Souza, “Bu yola liderlik ve şampiyonluk hedefiyle başlıyoruz. Bizi bekleyen zorlu bir süreç var. Hiçbir şekilde kolay olmayacağını biliyoruz. Her maçta sahaya kazanma hedefiyle çıkıyoruz. Bundan önce böyle oldu bundan sonra da böyle olacak. Kazanma serimize devam etmek ve bir an önce lider olmak istiyoruz. Aynı zamanda ligin ikinci yarısında Beşiktaş ile kendi sahamızda oynayacağız. Bu karşılaşmanın öneminin de farkındayız.” dedi.

Fenerbahçe’nin, Türkiye Kupası üçüncü haftasında Giresunspor'la yapacağı maça ilişkin değerlendirme yapan Brezilyalı oyuncu, “Kupa maçına gelecek olursak; kupada yolumuza galibiyetlerle devam ediyoruz ve daha rahat edebilmek için bundan sonraki maçlardan da bu karşılaşmadan da galibiyetle ayrılmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Son olarak takım içindeki havaya değinen Josef de Souza, “Futbolda hepimizin bildiği gibi galibiyetler güzel atmosferin, takım içindeki güzel havanın her zaman garanticisidir. Galip geldiğiniz süre takımdaki hava her zaman güzel olur. Şu anda da bizim kazanarak yolumuza devam ettiğimizden dolayı takım içerisinde güzel bir hava var. Sezon sonuna kadar bu şekilde kazanarak devam etmek istiyoruz. Mutlu bir şekilde bu havayı koruyarak yolumuzu sürdürmek istiyoruz.” ifadelerine değindi.