SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de 10 puanla 18. sırada yer alan Eskişehirspor’da yapılan Olağanüstü kongrede eski başkan Mesut Hoşcan’ın hazırladığı liste 320 delegenin oyunu alarak seçimi kazandı. Uğraş Erkayman’ın taraftarlar adına hazırladığı liste ise 130 oy alabildi.

Eskişehirspor’un kongresi Anemon Otel’de yapıldı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede konuşan Kulüp Başkanı Mesut Hoşcan yeniden aday olduğunu belirtti. Hoşcan şöyle devam etti: “Transferlere halen devam ediyorum. Benden isim istiyorlar. Yanlışlık yapmamak için bu konuda çok ciddi çalışıyoruz. Şu an 3 oyuncu bitmiş durumda. İki stoper bir orta saha. Ama isimlerini vermeyeceğim. Verdiğim zaman farklı kulüpler devreye giriyor ve fiyatlarda değişiklikler oluyor. Biz birlik ve beraberliği sağlarsak, bu zor süreci hep beraber geçeriz. Hangi yönetim bu kadar sıkıntılara rağmen bu görevini yapmaya devam ettirecek. Ben sorumluluğumun farkındayım ve sonuna kadar devam ettireceğim.

Eskişehirsporlu taraftarlardan Uğraş Erkayman, taraftarlarla bir liste hazırladıklarını söyledi. Uğraş Erkayman başkanlığındaKi liste divan kuruluna sunuldu. Aday olması beklenen eski kulüp başkanlarından Halil Ünal ise kongrede aday olmadı.

Almanya’da yaşayan işadamı Levent Karaca da kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Karaca, “Tek bir listede hepimiz toplanalım. Levent olmuş, Mesut olmuş, Halil olmuş hiç umurumda değil. Maradona’yı getireceğim. Bana destek veriyor musunuz? Önümüzdeki hafta Maradona burada” dedi. Karaca konuşmasının ardından adaylığını açıklamadan salondan ayrıldı.

Yapılan konuşmaların ardından seçime gidildi. 469 delegenin oy kullandığı seçimde Mesut Hoşcan’ın beyaz listesi 320 oy alarak seçimi kazandı. Taraftarların Uğraş Erkayman başkanlığında oluşturduğu kırmızı liste ise 130 oy alabildi. 9 oy geçersiz sayıldı 10 oy da boş çıktı.

Yeniden Eskişehirspor Kulübü Başkanı seçilen Mesut Hoşcan’ın listesinde şu isimler yer aldı: ‘Ali İhsan Demirhan, Bilge Kosbatur, Celal Arabacı, Doğuş Başkan, Faruk Işık, Hüseyin Özgür, İpek Çelik, Jalen Yılmaz, Mehmet Arı, Mesut Al, Muharrem Demirel, Tuncer Armağan Oturanel, Ulaş Entok ve Vedat Özdemir.’