SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’taki yeri tartışılan kaleci Tolga Zengin, rekabete hazır olduğunu söyledi. Lig başından bu yana Beşiktaş’ta kaleci tartışmaları olduğunu ifade eden deneyimli file bekçisi, “Kim hak ederse o oynar” dedi.

İşte Tolga Zengin’in açıklamalarından bazı satırbaşları:

“Ben işimi yaparım. Onarlın kararıdır. Ben profesyonelce işimi yaparım. Bu kaleci olayı ligin başında da vardı, 4’üncü haftasında da vardı, 8’inci haftasında da vardı. Herkesin bildiği şeylerden farklı olaylar yansıyor gazetelere. Bu problem. Taraftar tepkileri çok doğal. Taraftarlar nasıl bizi alkışlıyorlarsa aynı şekilde üslubu bozmadan eleştiri yapabilirler. Bunu çok doğal karşılıyorum. Hakan Şükürler, Rüştüler de bunlara maruz kaldı.”

“Bir kaleci daha lazım dendi. Hoca da bunun gerekli açıklamasını yaptı. Ben hocanın görüşüne saygı duymak zorundayım”

“Ben ilk defa yabancı bir kaleciyle çalışmayacağım ki, çok çalıştım. Kim hak ederse, o oynar”

“Galatasaray büyük bir kulüp ve camia. Onlar gerekli takviyeleri yapıp şampiyonluk yarışının içinde olmak isteyeceklerdir.”

“Soyunma odasında takıma konuşmalarımı bazen İngilizce yapmak zorunda kalıyorum. Bazen de Oğuzhan ve Ersan tercüme yapıyor”

“İnsanlar ne yapacaklarını, ne yazacaklarını şaşırdılar. Benin neler yaptığımı söylememe gerek yok”

“Benim kimseye ispatlayacağım hiçbir şey yok. Doktorların bana oynama dediği anlarda bile oynadığımı hocam, yönetim bilir”