SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş’ten şampiyonluk değerlendirmesi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, ligin uzun bir maraton olduğunu belirterek puan farklarına bakmaksızın ikinici yarıya başlayacaklarını söyledi.

Güncellenme: 14:33, 08/01/2016
Şenol Güneş’ten şampiyonluk değerlendirmesi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalya Belek’teki kampta basın toplantısı düzenledi. Şampiyonluk yarışının büyük ihtimalle Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında geçeceğini ifade eden Güneş, Galatasaray ile olan 11 puanlık farkın kapanamaz olmadığını söyleyerek dikkatli olmak gerektiğini söyledi.

İşte Şenol Güneş’in açıklamalar:

“Lig bir maraton bu maratona iyi başlayıp iyi bitirmek çok önemli. Olumsuz olan maç sonuçlarımız da vardı. 1 puan var. Çok fark yok. Nasıl biz yapmışsak onlar da yapabilir. Puanımız geride de olsa önde de olsa farketmez. Bir sıfırdan başlıyoruz. İyi oynadığımızı düşünüyorum. İyi oyunumuzu ikinci yarıya taşıyıp lgii 1. bitirmek istiyoruz. Galatasaray ve Fenerbahçe güçlü bir takım. Trabzon geride olmasına rağmen iyi bir kadroları var. İki takıma indirgemek isterseniz Fenerbahçe ve Beşiktaş daha avantajlı ama bu maratonda her şey olabilir.”

“GOMEZ’İ DİNLENDİRECEĞİM”

“Birlikte bir iş yapıyoruz. Aynı duygu ve düşünceyi desteklemeyenler takım olamazlar. Bunu çok iyi başardığımızı düşünüyorum. Mario Gomez bir profesyonel, diğer oyuncular da bu konuda iyi mesafe aldılar. Dün onu ayrı çalıştırdım, onun durumu diğer oyunculardan daha iyi. İlk maçta risk olmasın diye oynatmayı düşünmüyorum. Rhodolfo da idman yaptı ama biraz daha mesafe olduğu için onu bekleteceğim. Oynamayan oyuncuları görme şansımız olacak.”

“TEPKİLER HOCAYA GELMİYOR”

“Biz oyuncu değiştirirken yönetici de beğenmiyor. Oyuncu da beğenmeyebilir. Bu davranışların değişmesi gerekiyor. Çıkanlardan Ricardo ve diğer oyuncular içinden bir kırılma yaşıyordur. Tepkileri hocaya karşı yapmıyor. O anda başlangıçta kendine bir tepki veriyor. Bekleneni veremediği için. Bu yapılanlar takıma olumsuzluğa dönerse buna izin verir miyiz, konuşuyoruz zaten oyuncularla bunu. Bu maratonda bunlar olacak. Şikayetçi olmak yerine katkı vermeye çalışacak oyuncular. İlk 11’de oynattığımız oyuncular dışındakiler yaramaz oyuncular mı? Hayır, kesinlikle öyle bir şey yok.” “MUSTAFA’NIN GİTMESİNE KARŞIYIM”

“Kaleci ile stoper eksik. Mario ve Cenk de çok iyi. İkisi de formda. Biri oynamadığı zaman haksızlık olabilir. Mario biraz daha iyi. Bu Cenk’in geride olduğu anlamına gelmez. İkisi de iyi bir oyuncu. Brii Almanya’nın diğeri de Türkiye’nin de en iyi santrforu olacak. Ayrım yapmak doğru değil. Birini seçeceksiniz. Bu tercihlerimizde bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar. İleride ikisi de oynayabilir ileride. O zaman çift forvet, başka sıkıntılar olacak. Görevleri paylaşacağız. Mustafa Pektemek’in de gitmesine karşıyım.” Siz sinemadan iyi keyif almazsanız ona gitmezseniz. Futbolda da böyle.”

“Kazanmak için futbol oynamak istiyoruz. Felefemiz rakibe oynatmayan, pozisyon vermeyen ve çok pozisyona giren bir takım olmak . Yetenekli oyunculara ihtiyaç var, ama bu takım oyunu içinde olmak zorunda. İkinci yarı işimiz daha zor. En çok faul yapılan takımlar biziz. Oyunun hızını kesmek futbola büyük zarar verir. Hareketli oyunu kesmemek lazım. Bu oynamamak isteyen takıma yardımcı olur. Hücumda zenginliğimiz vardı. ”

“Beşiktaş’ın adı şampiyonluk olarak geçer. Başarı göreceli bir kavramdır. Bu toplantıyı bitirmek başarıdır; ama hayat toplantı değildir. Maçlar bitmeyecek, ondan sonra bir maç daha gelecek. Sezon sonunda bu yarışı birinci bitirerek şampiyon olmak istiyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:14:30,