SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Podolsoki krizi

Ligin son maçında sakatlanan Podolski’nin dinlenmek ve tedavi olmakyerine tatil için Dubai’nin yolunu tutması sıkıntı yarattı. Alman oyuncunun bu davranışının teknik heyet tarafından sorgulandığı ileri sürüldü.

Güncellenme: 08:18, 08/01/2016
Galatasaray’da Podolsoki krizi

Galatasaray'da devre arasına sakat giren Lukas Podolski'nin ikinci yarı hazırlıkları için İstanbul'a döndükten sonra tekrar Almanya'nın yolunu tutması kafa karıştırırken, Alman futbolcunun durumuyla ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Buna göre Podolski, Köln'de 10 yaşından beri kendisiyle ilgilenen doktoruna gitti. Alman yıldız ayrıca Münih'te de ünlü doktor Müller Wohlfahrt'a görünecek.

Podolski'nin sol ayak bileğindeki sorunun çok eskilere dayandığı ve bunun kas problemine yol açtığı belirlendi. Ağrılarının nedeninin ise ayak bileğinde kronik hale gelen bu sorundan kaynaklandığı öğrenildi. Arsenal'de de benzer sorunlar yaşayan Podolski'nin tedavi için ülkesine gitmesinin rutin bir durum haline geldiği İngilizler tarafından da teyit edildi.

Ancak Podolski'nin ilk yarının son haftası oynanan Kayseri maçında sakatlanıp sahayı terk etmesine rağmen devre arasını iyi geçirmemesi ise diğer bir detay. Kupada yok Alman yıldızın dinlenmesi ve tedavi olması gerekirken, ailesiyle beraber tatilini Dubai'de geçirdiği bildirildi. Bu durumun tedavi programını aksattığı ileri sürüldü. Podolski'nin durumunu yakından takip eden Teknik Direktör Mustafa Denizli'nin Alman futbolcuyla beraber yine sakatlık problemleri yaşayan Wesley Sneijder ve Burak Yılmaz gibi yıldızlarının ikinci yarıya sorunsuz girmesini istediği, bu yüzden kupa maçlarında hiçbirinin görev almayacağı belirtildi.

Sakatlığıyla ilgili açıklamalarda bulunan Podoski “Tedavim için Almanya'dayım ve takımımdan uzak kaldığım için üzgünüm ancak en kısa zamanda geri dönerek çalışmalarıma tekrar başlayacağım” dedi.

0,42 ortalama Kariyerinin en golcü sezonlarından bir tanesini geçiren Podolski, bu sezon kupa ve lig olmak üzere toplam 24 maça çıktı, 10 gol atarak maç başına 0,42 gol ortalamasıyla oynadı.

Skorer

Yayınlanma Tarihi:08:16,