SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Saran’dan Koç’a destek

Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi Sadettin Saran, Aziz Yıldırım'ın görevi bırakacağını ve kongrede Ali Koç'u destekleyeceğini açıkladığını belirterek, "Ali Koç, 'Ben de bu işte varım' dedi. Kongre üyelerinin de teveccühü var. Biz de ona destek veririz" dedi.

Güncellenme: 19:51, 07/01/2016
Saran’dan Koç’a destek

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu (AÜGKT), AÜ Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi’nin (AKGİM), işbirliğiyle Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katıldı.

 

BAŞKANLIK SEVDAM VAR

Fenerbahçe başkanlığına ilişkin soruları da yanıtlayan Sadettin Saran, “Başkanlık sevdam var ve hepsinden de iyi yönetebileceğimi düşünüyorum” dedi.

Bu konuda bir çekincesinin de bulunmadığını vurgulayan Saran, şöyle devam etti: “Zaten yapılacak her türlü karalama kampanyasını da yaptılar. Aziz bey (Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım) beni iki defa ihraç etti. Böyle bir rekor da benim. Dünyada iki defa ihraç edilen başka bir başkan adayı yok. Bir mahkeme, hukuki sürecimiz vardı. Davamızı kazandık. Sonra Aziz bey itiraz etti, Yargıtay’dan kazandık. Şimdi karar düzeltmesine gitti. Eninde sonunda kulübe döneceğim. Kısmet, istiyorum. Başkan olmak için her şeyi yapacak, karakterden prensipten taviz verecek bir yapım yok. Bugün Türkiye’de 10 kişiden 6- 7’sine ‘başkan’ deniyor zaten. Dolayısıyla başkan olmak değil, iyi başkan olmak lazım. Bundan da önemlisi Fenerbahçe’nin iyi olmasıdır. Fenerbahçe Türkiye’nin en büyük kulübüdür.”

FOTO DHA / Öğrenciler konuşmaya ilgi gösterdi.

FOTO DHA / Öğrenciler konuşmaya ilgi gösterdi.

ALİ KOÇ’A DESTEK

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım’ın başkanlığı bırakacağını ve Ali Koç’u destekleyeceği yönündeki açıklamalarının da sorulduğu Sadettin Saran, bir Galatasaray taraftarının ‘Ali Koç’u destekler misiniz’ sorusunu şöyle cevapladı: “Başkan olmak istiyorum, ama illa olayım diye bir şey yok. Yani bana karşı yürütülen Fenerbahçe’nin resmi sitelerindeki karalama kampanyası kongre üzerinde biraz etkili oldu. Çünkü bana karşı bir teveccüh var, nereye gitsem Galatasaraylısı fotoğraf çektiriyor, Fenerbahçelisi de çok büyük ilgi gösteriyor, sağ olsun. Güçlü adaylardan biriyim. Aziz bey çıktı, ‘Ben bırakacağım, Ali Koç’u destekleyeceğim’ dedi. Ali Koç, ‘Ben de bu işte varım’ dedi. Kongre üyelerinin de teveccühü var. Dolayısıyla hani öyle bir şey varsa biz de ona destek veririz, elimizden gelen neyse Fenerbahçe için onu yaparız. Bunu daha önce de söyledim, şimdi de söylüyorum, bana bir görev düşerse, kimse aday olmayacaksa veya Aziz bey, Ali Koç’u desteklemeyip fikrini değiştirirse o zaman durumu bir daha değerlendiririz. Ama öyle bir hava yaratıldı, ‘Kongrede ben bırakıyorum, Ali Koç’u destekleyeceğim’ diye. Madem öyle bir hava var, o zaman biz de önünde durmayız.