SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samsunspor’a iki dönem transfer yasağı

Şu anda Osmanlıspor'da forma giyen Umar Aminu'nun FIFA'ya başvurmasından sonra Samsunspor'da iki dönem transfer yasağı geldi. Kulüp, CAS'a başvuruda bulundu.

Güncellenme: 18:08, 07/01/2016
Samsunspor’a iki dönem transfer yasağı

Maddi sıkıntıların devam ettiği PTT 1. Lig takımlarından Samsunspor, şimdi de Nijeryalı Umar Aminu’nun şikayeti sonrası Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’nin (FIFA) tarafından verilen iki dönem transfer yasağı nedeniyle zor günler yaşıyor.

Aminu Umar’ın alacaklarının ödenmediği yönünde FIFA’ya başvurusu nedeniyle Samsunspor’a iki dönem transfer yasağı ile ilgili açıklamalarda bulunan Samsunspor’un Futbol Şubesi Sorumlusu Metin Ateş, “Umar Aminu’nun şikayeti sonrası FIFA tarafından verilen iki dönem transfer yasağı nedeniyle sıkıntı yaşıyoruz. Bu kadar büyük bir ceza olamaz. Başkanımız Erkut Tutu ve yönetimimiz sorununu çözmek için yoğun çaba harcıyor. Önümüzdeki 10 gün içerisinde bu sorunu aşacağımıza inanıyorum. Biz Umar’ın alacaklarının ödendiği evraklarımızı temin ederek CAS’a başvurduk. Allah yardımcımız olsun” dedi.

Metin Ateş, “Biz sorunların aşılmasıyla ilgili sürekli çalışma halindeyiz. Yönetimdeki her arkadaşımız Samsunsporumuzun karşılaştığı ve içerisinde bulunduğu sorununu çözmek için başta kulüp Başkanımız Erkut Tutu olmak üzere çaba sarf ediyor. Transfer tahtasını açamazsak mevcut kadroyla devam edeceğiz. Takımımız şu an Antalya’da kampta. 10 Ocak 2016 Pazar günü ise Samsun’da yabancı bir takım ile dostluk maçı yapacağız” diye konuştu.