SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya Kral Kupası’nda Barcelona ile Espanyol arasında oynanan Katalan derbisi, maç içinde ve maç sonunda yaşanan gerilimler ile ön plana çıktı. Karşılaşma boyunca Espanyol’un sert futbolu nedeniyle yaşanan tartışmalar, maç sonrasında da sürdü. Gözlemci raporlarına da yansıyan maç sonu soyunma odasında çıkan tartışmada, adeta çılgına dönen Luis Suarez’in sözleri damga vurdu.

Daha önce rakip futbolcuları ısırması ile gündeme gelen Luis Suarez, rapora göre maç sonrası soyunma odasına giden koridorda Espanyollu futbolcuları bekledi. Rakip takım soyunma odasına giderken sinirlerine hakim olamayan Uruguaylı golcü “Sizi bekliyorum. Gelin buraya… Siz düzenbazsınız” diyerek bağırdı.

Gözlemci raporları, bu sözlerin Espanyollu futbolcuları tahrik ettiğini ve tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüştüğünü gözler önüne serdi. Güvenlik görevlileri ve her iki takımın antrenörlerinin de karıştığı kavganın güçlükle sona erdiği de raporlara yansıdı.

İki takım futbolcuları arasında sık sık tartışmaların da yaşandığı karşılaşmada hakem, Espanyollu futbolculara 7 sarı 2 kırmızı kart göstermişti. Barcelona’dan ise 4 oyuncu sarı kart görmüştü.

amkspor.com / DIŞ HABERLER