SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’a yeni Ribery

Galatasaray, oyun sitili ile Ribery'ye benzeyen Zivkovic'i transfer etmeye çok yakın... 19 yaşındaki futbolcunun kulübü Partizan ile büyük ölçüde anlaşıldı.

Güncellenme: 09:33, 07/01/2016
Galatasaray’a yeni Ribery

Hücum hattının sağına takviye yapacak olan Galatasaray, bombayı patlatmak üzere… Sarı-kırmızılılar, Fenerbahçe’nin de uzun süredir takip ettiği Partizan’ın 19 yaşındaki kanat oyuncusu Andrija Zivkovic’i renklerine bağlamaya çok yakın…

Teknik Direktör Mustafa Denizli’nin mutlaka alınmasını istediği Zivkovic için Partizan ile pazarlıklar son aşamaya geldi. Bonservis konusu çözüldü. Galatasaray, Sırp ekibinin bir sonraki satıştan istediği yüzdeyi düşürmeye çalışıyor.

GELECEĞİ PARLAK

Partizan bir sonraki satıştan yüzde 50 pay isterken, Galatasaray bu oranı yüzde 25-30’lara düşürmeye çalışıyor. Sol ayağını raket gibi kullanan, genelde hücum hattının sağında oynayan Zivkovic, hızı ve kıvrak çalımlarıyla Frank Ribery’yi anımsatıyor.

Bu sezonun ilk yarısında 12 gol 8 asistlik bir performans sergileyen Sırp yeteneği birçok Avrupa devi de takip ediyor. Sarı-kırmızılı ekip, birkaç yıl içinde yıldızı daha da parlayacağı düşünülen Zivkovic transferiyle geleceğini de garantiye almayı planlıyor.

Yayınlanma Tarihi:09:32,