SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) talimatında teknik direktörlerin nasıl çalışacağının açık olarak belirtildiğini söyledi. Talimatlara uygun olarak kulüplerin istedikleri kadar teknik direktör alabileceğine değinen Terim, “Kulüp başkanlarının da yönetimlerinin kararının farklı olması beklenemez. O yüzden talimatlara uygun olarak kulüplerimiz istedikleri kadar teknik direktör alabilir. Yeter ki mukaveledeki şartlar yerine gelsin. Bugün Avrupa’da 4 antrenörün tazminatını ödeyip 5’inci antrenörü çalıştıran kulüp var. Sayın Başkan (TFF Başkanı Yıldırım Demirören) bu konuyu yönetimde gündeme getireceğini söyledi. Ama dediğim gibi bu üzerine kayıtsız kalamayacağımız bir durum” diye konuştu.

TFF talimatına göre teknik direktörlerin yılda 2 takım çalıştırabileceğine değinen Terim, “Öbürüne gelince zaten ‘iki takım çalıştıracaksın’ diyor. Ancak şekil, usul hoş olmayabilir. Burada nasıl Uilenberg hizmetlerinden dolayı en güzel şekilde uğurlandıysa, halefle selefi nasıl buluşturabildiysek, bir hediyeyle yolcu ettiysek, mühim olan budur. Yoksa, spesifik olarak bir hadiseye takılıp başka bir şey aramanın manası yok” dedi.

‘BURAK BİZİM İÇİN ÖNEMLİ’

EURO 2016 hazırlıklarına da değinen Terim, Mart ayında iki hazırlık maçı oynayacaklarını söyledi. Gazetecilerin Burak Yılmaz’ın sakatlığını sorması üzerine ise Fatih Terim şunları kaydetti:

“Burak tabi ki bizim çok önemli oyuncularımızdan bir tanesi, diğer oyuncularımız da çok önemli. Ama oraya gitmeyi arzulayan tüm oyuncularımızın performanslarını en yükseğe taşımalarını her dakika söylüyorum. Keşke, seçimin çok zor olduğu bir ortam olsa. Bu da bize önemli bir katkı sağlar. Bir sıkıntımız var. Burak o zamana kadar büyük ihtimal iyileşecektir. Açıkçası, diğer yeni oyuncuları da beklemiyor değilim. Bir de mevcut oyuncularımızın oynayarak en yüksek seviyeye gelmesi en büyük dileğimiz.”

VOLKAN DEMİREL KADROYA GİRECEK Mİ?

Terim, gazetecilerin ‘Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel’in 2016 kadrosuna dahil olacak mı? sorusuna ise “Herkes için geçerli” diye cevap verdi. Volkan’ın milli takım forması giymek istediğinin hatırlatılması üzerine de Terim, şunları kaydetti:

“Bir başkası isteyecek, tabi o da isteyecek. Herkesin istemesi lazım. Oynar, oynamaz, gelir, gelmez bu herkesin milli takımı. Dolayısıyla Volkan da uzun yıllar hizmet etmiş oyuncularımızdan. Tabii ki isteyecek. Türk milli takımını kim istemez ki? Herkes ister. Bundan doğal bir şey yok. Bütün oyuncular için teknik heyet olarak, şahsım olarak oturacağız, herkesi adil bir şekilde, bize yararlı olacak bir şekilde seçeceğiz. Bunun dışında onun şansı var mı, ötekinin busu var mı bilmiyorum.”

Yayınlanma Tarihi:16:15,