SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçtiğimiz yıl Chelsea’nin şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Eden Hazard, kabus gibi başladığı yeni sezonda beklentileri bir türlü karşılayamıyor. Son haftalarda sık sık yedek kulübesinde beklemek zorunda kalan Belçikalı yıldız, sezon sonunda Londra’dan ayrılmanın planlarını yapıyor.

Chelsea yönetiminin de iyi bir bonservis bedeli karşılığında Hazard’ı bırakmaya sıcak baktığı öğrenildi. İngiltere’de mutsuz olduğu gözlenen 25 yaşındaki futbolcunun, ayrılık ihtimalinin duyulması ile birlikte Avrupa’nın devlerini peşine taktığı iddia edildi. Arkadaşlarına artık İngiltere’de oynamak istemediğini söyleyen Belçikalı yıldız için üç takım sıraya girdi.

Hazard’ın durumunu yakından takip eden Real Madrid ve Paris Saint Germain, nabız yoklamaya şimdiden başladılar. Bayern Münih de iki takımın alacağı yanıta göre transferde şekil alacağı öğrenildi. Chelsea’nin 90 milyon Euro bedel biçtiği Hazard için Paris Saint Germain’in 45 milyon Euro’yu gözden çıkardığı öğrenildi. Fransız ekibi, iki sezon önce yine Chelsea’den David Luiz için 50 milyon Euro ödemişti.

Chelsea kulübünden bir yetkili ise Hazard’ın sezon başında Jose Mourinho ile yaşadığı bir sıkıntı nedeniyle performansının düştüğü, Portekizli çalıştırıcı ayrılmasına rağmen kulüpte kalmaya sıcak bakmadığını söyledi. Aynı isim, yönetimin yıldız futbolcuyu kulüpte tutmasının oldukça zor olduğunu da sözlerine ekledi.

amkspor.com / DIŞ HABERLER