SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uzun bir bekleyişin ardından Arda Turan’ın Barcelona formasına kavuştuğu, Katalan ekibinin Espanyol ile oynadığı derbi maç oldukça gergin geçti.

ARDA TURAN İLK MAÇINA ÇIKTI – İŞTE TÜM DETAYLAR

Kalecinin Lionel Messi’nin ayağına basması, Luis Suarez ve Arda Turan’ın yine aynı kaleci ile yaşadıkları tartışma maç içinde tansiyonun yükselmesine neden oldu.

Zorlu mücadeleyi 4-1 kazanan Barcelona, Kral Kupası’nda avantajı eline geçirirken, maç boyunca süren yüksel gerilim soyunma odası koridorlarına da yansıdı. Maçın ardından çıkış koridorlarına doğru yönelen futbolcular arasında tatsız bir olay yaşandı. Marca gazetesi bir Espanyollu futbolcunun, Barcelonalı bir oyuncuya tehdit boyutuna varan sözler ettiğini iddia etti.

Habere göre koridorlarda “Senin kafanı patlatacağım” sesleri yükselirken, bazı futbolcuların da soyunma odası kapılarını yumrukladığı duyuldu. Espanyollu oyuncu Gerard Moreno, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Soyunma odası tünelinde bizi bekliyorlardı. Çok kişi vardı ve karışıklık çıktı. İsim vermeyeceğim, çirkin olur. Ama biz de aptal değiliz ve susmayacağız” şeklinde konuştu.

İspanyol basınında yer alan haberlere göre, Luis Suarez, Mascherano, Pique ve Busquets soyunma odası koridorlarında Espanyollu oyuncuları bekledi. Olay yerinde hakaretler ve tehditler havada uçuşurken, kapılardan darbe sesleri duyuldu.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:09:10,