SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bayer Leverkusen’de forma giyen Hakan Çalhanoğlu’nun, kendisine Whatsapp’tan mesaj gönderip görüşmek isteyen Dünya Şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nu tanımaması sosyal medyada günün konusu oldu. Kimileri Çalhanoğlu’nu hem Sofuoğlu’nu tanımadığı hem de hitap şekli nedeniyle eleştirdi. Bazıları da Çalhanoğlu’na hak verdi. Olaya mizah malzemesi yapanlar da oldu.

İşte Kenan Sofuoğlu-Hakan Çalhanoğlu’nun Whatsapp’taki yazışmalarının sosyal medyadaki yansımaları:

@cagdassevinc Gurbetçilerin çoğu Türkiye’nin başkentini bilmiyor, Hakan Çalhanoğlu’nun da Kenan Sofuoğlu’nu tanımamasına pek şaşırmamak lazım.

‏@tskulis Hakan Çalhanoğlu’ndan binlerce var bu ülkede ama Kenan Sofuoğlu 1 tane var!

@HamzaKucuk1967 Kenan Sofuoğlu 4 kere Dünya Şampiyonu olduğu halde ‘Motosikletçiyim’ diyor. Bu ülkeden çok Hakan çıkar ama Kenan çıkmaz.

@serkan_korkmaz Hadi tanımıyorsun… Google’a gir “Kenan Sofuoğlu” yaz, görüntülü ara. Milyonlarca Euro kazanırken bir “basın danışmanı” istihdam ediver.

@AydinCingoz Kenan Sofuoğlu, çocuğunu kaybetmiş bir babanın acısıyla, Hakan Çalhanoğlu tipik “paramda gözü var” cehaletini yaşıyor, yaşayacak..

‏@huseyinkarabayr Türk insanının canayakınlığı bir tarafta, alman soğukluğu diğer tarafta #KenanSofuoğlu

@muluslu O değil de Kenan Sofuoğlu numarayı kimden almış belli oldu mu?

‏@merve_nsal1 #KenanSofuoğlu’nu dünya tanıyor sen nasıl tanımıyorsun Hakan Çalhanoğlu pessss

‏@zhrmrt #KenanSofuoğlu adam gibi adam. #hakancalhanoglu nu da kenan sayesinde tanidik bugün.

@Coursberg Afedersin ama 4 kez dünya şampiyonu olmuş adamı tanımazsan tepkiyi yersin. #kenansofuoglu abimiz haklıdır darılmıştır…

@FerdiCarrefour Biri mesaj atıp kendini ‘MOTOSİKLETÇİ’ diye tanıtsa, Yemeksepeti kuryesidir diye evvela gidip kapıyı açarım

@RessamBob Şuraya bir motosiklektçi çizelim

@OsmanlısporFK Hakan Çalhanoğlu’na güvercin yolladık, cevap bekliyoruz. Bizi de tanımadığı taktirde; kendisini bulup getiren mükafatlandırılacaktır

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:09:47,