SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig takımlarından Göztepe’de transfer çalışmaları sürerken, kaleci Oğuzhan Bahadır ile stoper Erkan Sekman’ın kulüpten ayrılmak istediklerini açıklaması, yönetimde şok etkisi yarattı. Geçen sezondan bu yana ücretlerinde iyileştirilme yapılmadığını belirterek Antalya kampını terk etmeye isteyen 2 oyuncu güçlükle ikna edildi.

Kulüpten ayrılmak istediklerini belirten Oğuzhan’ın 350 bin, Erkan’ın 300 bin TL yıllık ücret aldığı ifade edilirken, bu sezon transfer edilen futbolcularla eskiler arasındaki ücret farkının takım içinde huzursuzluğa yol açtığı öne sürüldü. Bu arada Oğuzhan’ın Adana Demirspor ile görüştüğü iddia edildi.

Oğuzhan ve Erkan’ın tavrından rahatsızlık duyan Başkan Mehmet Sepil’in, iki futbolcuyu kadro dışı bırakıp, takımdan gönderebileceği savunuldu. Teknik direktör Metin Diyadin bu konuda konuşmazken, “Ben futbolun sadece teknik kısmıyla ilgileniyorum” diye konuştu. Geçen sezon Medipol Başakşehir’den transfer edilen Oğuzhan şu ana dek 44 maçta kaleyi korudu. Yine geçen sezon devre arasında Orduspor’dan alınan Erkan da 29 müsabakada forma giyip 2 kez rakip ağları havalandırdı. Göztepe’de yabancı oyunculara ödenen yüksek ücretlerin de yerliler arasında sıkıntıya yol açtığı belirtildi.