SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdmanyurdu ile dün sözleşme imzalayan teknik direktör Hakan Kutlu, bugün görevinden istifa etti.

Mersin İdmanyurdu Kulübü Başkanı Ali Kahramanlı’nın, “Hakan Kutlu tercihini kesinlikle doğru bulmuyorum. Benim tasvip etmediğim bir isim” şeklindeki ifadesinin ardından yazılı bir açıklama yapan teknik direktör Hakan Kutlu, istifa ettiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Başkanımız Ali Kahramanlı’nın yaptığı açıklamaları şaşkınlık ve üzüntü içinde okudum. Kulübün içinde bulunduğu durum ve yaşananlar, ülke kamuoyu tarafından biliniyor. Mersin kentinin, taraftarlarının ve görev aldığı önceki dönemde kader birliği yaptığı yöneticilere olan gönül bağı nedeniyle görevi kabul ettim. Ancak şu anki durumda göreve devam etmem imkansız bir hal almıştır. Mevcut başkanımız beni ‘tasvip etmediği bir teknik direktör’ olarak dile getirmiştir. Haklıdır. Çünkü ben bu takımı ekibimle birlikte 9 ay maaş almadan Süper Lig’e taşıdım ve kulübün kasasına 50 milyon nakit girmesini sağladım. Takımın maddi olarak zor günler yaşadığı dönemde alacaklarımı erteleyerek kulübün transferi açmasına yardımcı oldum. Takım otelde mahsur kaldığı zaman, kulübün ismi leke almasın diye cebimden kafilenin otel parasını ödedim. Bu anlaşma sürecinde, bir önceki dönemden kalan 1 milyona yakın alacağımın yarısından vazgeçtim. Mevcut başkan da biliyor ki, beni tasvip etmemesi için bunlar gibi onlarca daha sebep var. Mevcut başkan, eski teknik direktörün parasının gerekirse yönetim arasında toparlanarak verilmesini ve helalleşilmesi gerektiğini vurgulamış. Haklıdır ve Bülent Korkmaz’ın da hakkıdır. Ancak keşke takımı Süper Lig’e çıkardığım dönemden kalan alacaklarım hala dururken tek taraflı fesih yapmak yerine, benimle, ekibimle ve büyük fedakarlık gösteren futbolcularla da ‘helalleşme’ yoluna gitseydi.”

Hakan Kutlu, bugün akşam saatlerinde takımın kamp yaptığı otelden ayrılırken, Mersin İdmanyurdu yönetiminin ise bu akşam bir araya gelerek, yeni teknik direktör konusunu görüşmek için toplantı yapacağı öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:17:50,