SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Boyko ve Douglas’ı almadan gelme

Abdurrahim Albayrak bir davette karşılaştırdığı Mesut Özil'e Galatasaray baskısı yaparken, yıldız oyuncu ise Türkiye'ye gelmesi durumunda adresinin Fenerbahçe olacağı müjdesini verdiği bildirildi.

Güncellenme: 08:55, 06/01/2016
Boyko ve Douglas’ı almadan gelme

Transferde Boyko ve Douglas üzerinde yoğunlaşan, aynı zamanda alternatif oyuncuları da gündeminde tutan Beşiktaş Yönetimi, çalışmalarına hız verdi. Başkan Fikret Orman'ın tam yetki verdiği Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetici Erdal Torunoğulları, Boyko'yu, Sevilla'ya kaptırmamak için Ukraynalı kaleciye yaptığı yakın markajı devam ettiriyor. Boyko ve Douglas'ın siyah­beyazlı formayı giymesini çok isteyen Başkan Orman'ın geçmişte birçok transferde imzası bulunan Torunoğulları'na, “Bu iki oyuncuyu bitirmeden sakın Türkiye'ye dönme!” dediği ortaya çıktı.

Teknik Direktör Şenol Güneş'in belirlenen kaleciler arasında en çok Boyko'yu istediği öğrenilirken, Meksika'da tatil yapan Dnipro'lu kalecinin gelişmeleri menajeri aracılığıyla takip ettiği belirlendi. Sevilla ile Boyko için yarışa giren Beşiktaş'ın gerekirse İspanyol kulübünün önerdiği paradan daha fazlasını vererek, kaleci transferini en kısa sürede sonlandıracağı kaydedildi. Kaleci transferine, stoperden daha fazla önem veren Beşiktaş bu nedenle ilk olarak Boyko'yu renklerine katmak istiyor. Transferdeki mali bütçe kontrolü nedeniyle rahat hareket edemeyen siyah­beyazlılar tüm imkanlarını Ukraynalı kaleciyi bitirmek için kullanacak. Boyko'ya ilk iki yıl için 750 bin euro, 3. sezonda ise 1.5 milyon euro vermeyi planlayan yönetimin bu rakamlara zam yapmayı planladığı da aktarıldı.

Kameni'ye ret Bu arada Marsilya kalesini koruyan Mandanda'yı, Boyko'ya alternatif olarak belirleyen Beşiktaş, Şenol Güneş'e, Malaga'nın deneyimli file bekçisi Kameni'yi de önerdi. Ancak Güneş ve İzleme Komitesi'nin, Kamerunlu kaleciyi veto ettiği belirlendi.

Milliyet