SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor ile Fenerbahçe hem ligde hem kupada karşı karşıya gelecek. İki karşılaşma öncesi yapılan güvenlik kurulu toplantısında özel önlemler alındı. Müsabakalarda 250'si polis, 500 güvenlik görevlisi olmak üzere 750 kişi görev yapacak.

Antalya İl Spor Güvenlik Kurulu, Vali Yardımcısı Mehmet Kurdoğlu başkanlığında bir araya gelerek güvenlik önlemlerini görüştü. Toplantıda Antalyaspor'un yarın Stuttgart, 11 Ocak'ta Türkiye Kupası'nda Tuzlaspor, 17 Ocak Pazar günü saat 13.00'te Süper Lig'de oynayacağı Medipol Başakşehir, 26 – 27 Şubat'ta oynayacağı Fenerbahçe kupa ve 5 Şubat'ta Fenerbahçe ile oynayacağı lig maçı için güvenlik önlemleri görüşüldü ve karara bağlandı.

FENERBAHÇE MAÇINA ÖZEL ÖNLEM

Toplantıdan çıkan önemli kararlardan birisi Fenerbahçe ile Antalya'da oynanacak olan kupa ve lig maçlarında görevlendirilecek güvenlik personeli sayısı oldu.

Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile oynanacak maçta 500'ü özel güvenlik 200'ü polis olmak üzere 700 güvenlik görevlisi görevlendirilmesine, lig maçında ise 500'ü özel güvenlik 250'si polis 750 güvenlikçinin görev yapması kararlaştırıldı. İl Spor Güvenlik Kurulu bu güvenlik görevlilerinin karşılaşmadan 3 saat önce görev yerlerinde bulunmalarına karar verdi.