SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nihat Kahveci dönemi için şok iddia!

İspanya Ligi takımlarından Real Sociedad ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Oyuncuların ücretlerini düşük gösteren İspanyol kulübünün, oyuncu maaşları üzerinden vergi kaçırdığı iddia edildi. Haberler Nihat Kahveci'nin bu kulüpte forma giydiği döneme dayanıyor.

Güncellenme: 10:47, 05/01/2016
Nihat Kahveci dönemi için şok iddia!

2000’li yılların Real Sociedad takımıyla ilgili İspanya’dan şok bir iddia geldi. Nihat Kahveci, Xabi Alonso ve Mikel Arteta gibi oyuncuların oynadığı dönemde Real Sociedad kulübünün, oyunculara ödediği ücret üzerinden vergi kaçırdığı iddia edildi.

İspanyol Extra Confidencial’ın haberine göre Sociedad, transfer paralarını vergi cenneti olarak bilinen bölgelerdeki şirketler vasıtasıyla değerlendirdi ve bunu Bask Milliyetçi Partisi’nin (PNV) onayıyla yaptı. Buna göre Sırp Darko Kovacevic, Rus Valeri Karpin, Türk Nihat Kahveci, İspanyol Mikel Arteta gibi isimlerin de aralarında olduğu bir çok oyuncunun ücretinde usülsüzlük yapıldı.

PARTİDEN YARDIM

Eylemlerin, Bask Milliyetçi Partisi tarafından bölgenin en güçlü takımına yardım olarak nitelendirildi. Real Sociedad kulübünün oyuncularla yapılan sözleşmeler fotoğraflarıyla paylaşıldı. Futbolcuların gerçek kazançlarının bildirilenden farklı olduğu ve oyuncuların daha fazla ücret aldığı ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi:10:41,