SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United’da Niasse bombası!

Akhisar Belediyespor'dan CSKA Moskova'ya giden Niasse'nin göz dolduran performansı dev kulüplerin ilgisini çekti. Chelsea'den sonra başka bir İngiliz devi Manchester United, Senegalli için sıraya girdi. Galatasaray da devrede...

Güncellenme: 15:42, 05/01/2016
Manchester United’da Niasse bombası!

CSKA Moskova’da büyük çıkış yakalayan Oumar Niasse’ye Chelsea’den sonra Manchester United talip oldu. İngiltere’nin tüksek tirajlı gazetesi The Guardian’ın haberine göre Manchester United, Senegalli yıldız için 18 milyon Euro’yu gözden çıkardı. Öte yandan Galatasaray’ın, yaz ayında kapısından dönen oyuncu ile yeniden temas kurulduğu bildirildi.

Akhisar Belediyespor’dan Rusya’ya giden 25 yaşıdaki futbolcu, burada 12 gol ve 10 asistlik performansından sonra dev kulüplerin ilgisini çekti.

GALATASARAY’I İSTİYORDU

Niasse, yaz ayında Galatasaray’a gelmek istediğini söyledi. Transferin gerçeklşememesinden duyduğu üzüntüyü getiren Niasse, “Sezon başında Galatasaray’a transferim konusunda çok şey yazıldı, çizildi. Hamza Hamzaoğlu benim eski antrenörümdü. Beni çok istedi ancak olmadı. Şu anda Lokomotiv Moskova’nın oyuncusuyum. Hayatın ne olacağı belli olmaz. Bir gün tekrar Türkiye’ye gelebilirim. Çünkü orası çok büyük bir futbol ülkesi.” ifadelerini kullandı.

ŞİMDİ ZOR

Hamza Hamzaoğlu, sosyal medyadaki eleştiriler yüzünden Oumar Niasse’yi transfer edemediklerini belirtti. Hamzaoğlu, “Bilal’den sonra, ‘kulübü Akhisar’a mı çeviriyor’ dediler. Bu yüzden alamadık. Şimdi yaptıkları ortada ve transferi artık zor. Niasse’nin bizde yeri ayrı ve değerini biliyoruz, ama bizim de onda ayrı bir yerimiz olduğunu biliyorum. O zaman her yaptığımızı eleştirdiniz, karşı çıktınız, ama aldığımız 3 kupayı görmediniz” diye konuştu.

Niasse ile Chelsea’nin de yakın temasta olduğu iddia ediliyor.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:13:07,