SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ara transferde ismi Beşiktaş’la anılan Altınordu’nun genç stoperi Çağlar Söyüncü, Kulüp Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın transferine sezon sonunda izin verme kararına saygı duyduğunu söyledi.

Başkan Özkan’ın Beşiktaş’tan gelen teklifi kendisiyle paylaştığını ifade eden genç futbolcu, “Altınordu’da başka bir kulübe transfer olmak için en az bir sezon A Takım formasını giymek gibi değişmez bir kural var. Kulübü, bu kurallarla yöneten başkanımızın kararına saygı duyuyorum. Yetişen her genç, kulübe olan borcunu ödemeden giderse güçlü Altınordu markası gelişimini sağlıklı bir şekilde sürdüremez” dedi.

Kulübün resmi sitesine yaptığı açıklamada önceki sezon amatör kümede oynarken bir anda A Takım’a, ardından U20 ve A Milli Takım’a kadar çıkmanın gurur verici olduğunru ifade eden Çağlar, “Altınordu; Türk gençlerine güvenen, onlara fırsat eşitliği yaratan ve gelişimine destek olan bir kulüp. Bu açıdan bizlere böylesine önemli fırsatlar yaratan başkanımız ve antrenörlerimize teşekkür ederim. Bir yılda ulaştığım noktayla sistemin ne kadar doğru çalıştığını gösterdim. Benim ardımdan daha bir çok arkadaşım geliyor. Çok değil, sadece 1-2 sene beklemek gerekiyor” diye konuştu.

“ARABAYI SAĞA ÇEKTİM VE…”

Altınordu formasıyla şampiyonluk yaşamayı çık istediğini sözlerine ekleyen Çağlar Söyüncü şöyle devam etti:

“Şu anda iki odak noktam var. Birincisi Altınordu’da başarılı bir sezon geçirmek, diğeri ise A Milli Takım ile Fransa’ya gidebilmek. A Milli Takım’da forma giymek heyecan verici. Görev çağrısı geldiğinde, U20 Milli Takımımız ile Kıbrıs’tan yeni gelmiştim. Araba kullanırken hemen sağa çektim ve geçmişimi şöyle bir gözden geçirdim. Bir sezonda amatör kümeden bu noktaya gelmek gurur verici. Bu, sadece benim için değil, genç milli takımlara bugüne kadar 25 oyuncu gönderen kulübüm için de önemli bir gelişme. Futbol okullarındaki 5 bin çocuğumuz için rol model olabilmeyi, hayatım boyunca unutmayacağım.”

Futbola 10 yaşında Menemen Belediyespor’da başladığını, o dönemde güçlü fiziği ve top tekniği sayesinde 4 yıl forvet oynadığını belirten genç savunmacı, Altınordu’da forvet arkası ve ön libero mevkilerinde görev yaptığını, son olarak stopere geçtiğini söyledi. Kendisine Barcelonalı Puyol’u örnek aldığını kaydeden Çağlar, “Onu; oyun karakteri, hırsı, liderliği ve stili ile kendime örnek alıyorum. Puyol’un, Barcelona’nın altyapı okulu La Masia’dan çıkması ve geldiği yeri hiçbir zaman unutmaması ise kendisine olan saygımı daha da artırıyor. Fenerbahçe’nin eski oyuncusu Lugano’nun da hırsı ve fırsatçılığını beğeniyorum” ifadelerini kullandı.