SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın orta sahadaki dinamosu Atiba Hutchinson, Antalya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İlk devrede iyi performans gösterdiklerini ancak şampiyonluk için önlerinde daha uzun bir süreç olduğunun altını çizen Kanadalı oyuncu, takım arkadaşı Oğuzhan Özyakup için ”harika bir futbolcu” tanımlamasını yaptı.

Atiba’nın açıklamaları şu şekilde:

”ŞAMPİYONLUK İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞMAMIZ GEREKLİ”

”Ligin ilk yarısında çok dikkat çekici sonuçlar aldık, özellikle deplasman performansımız çok iyiydi. Saha içinde çok iyi dayanışma gösterdik. Özgüvenimiz çok yüksekti. Şu anda devre arasındayız ve burada iyi bir dönem geçirerek ikinci devrede başarılı olmak istiyoruz.

Henüz daha ilk yarıyı tamamladık yapılması gereken çok iş kazanılması gereken çok maç var. Şampiyonluk ipini göğüslemek için daha çok çalışmamız gerekli. Ligin ikinci yarısında haftada tek maç yapacağız. İyi bir kadro derinliğimiz var ve bu bizim için avantaj olacak.”

”ÇOK ZOR DEPLASMANLARIMIZ VAR”

”Şampiyonluk şansımız yüksek ama yürümemiz gereken uzun bir yol var. Önemli olan devamlılığı sağlamak. İkinci yarıda zor deplasmanlara gideceğiz. Fenerbahçe,Galatasaray deplasmanlarına gideceğiz. Sadece bunlar değil diğer deplasmanlar da çok zor geçecek. Geçen sezon son dönemde düşüş yaşamıştık bu sezon aynısını tekrarlamak istemiyoruz. Her maça aynı tavır ve ciddiyetle başlamalı ve öyle devam etmeliyiz. Avrupa Liginde olmamak bizim için avantaj olabilir, daha dinç oluruz ama bu tek başına bize maç kazandırmaz”

”VELİ VE TOLGAY İÇİN MUTLUYUZ”

”Bir takımda her pozisyonda rekabet olması önemli. Bu takıma çok büyük katkı sağlar ve takım oyunu iyi olduğunda bireysel olarak fark yaratmanız mümkün olur. Benim de fark yaratmam böylelikle mümkün oluyor. Veli ve Tolgay döndüğü için takım olarak çok mutluyuz. İkinci yarının başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Ben de bu güne kadar ne yaptıysam aynısını yapmaya çalışacağım ve oynadığım her dakikanın hakkını vermeye çalışacağım”

”OĞUZHAN HARİKA BİR FUTBOLCU”

”Oğuzhan Özyakup gerçekten harika bir futbolcu. Her maç üst düzey oynuyor hem savunma hem hücumda çok iyi. Artık deneyim kazandı kendini çok geliştirdi ve futbolunu çok geliştirdi. Bu da takım ve kendisi için çok önemli.”