SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bülent Korkmaz yaşananları anlattı!

Mersin İdmanyurdu yönetim kurulundaki bazı yöneticilerin cumartesi günü yaptıkları toplantıda teknik direktör Bülent Korkmaz'a sahte imza kullanarak izin verdiği, takımın Antalya kampında da kendisine otel rezervasyonu yapılmamasını kararlaştırdığı iddia edildi.

Güncellenme: 19:47, 04/01/2016
Bülent Korkmaz yaşananları anlattı!

Mersin İdmanyurdu’ndan sözleşmesi tek taraflı feshedilerek gönderilen teknik direktör Bülent Korkmaz, NTVSpor’a yaşananları anlattı. Korkmaz, takımın sürekli bir kaos halinde olduğunu belirterek, “Hakkım olan bütün parayı alacağım” dedi.

İŞTE MERSİN İDMANYURDU’NDA YAŞANANLAR

Mersin İdmanyurdu Başkan Vekili Senan İdin, Başkan Yardımcısı Özgür Sanal, Mali İşler Sorumlusu Sedat Aydöver’in de aralarında bulunduğu bir grup yöneticinin kulüp ofisinde bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptığı toplantıda Bülent Korkmaz ile yolları ayırma kararı aldığı öne sürüldü. Yönetimin ‘Alacaklarınızı ödeyerek sözleşmeyi karşılıklı fesih edelim’ teklifi yapılan Korkmaz’ın bunu kabul etmeyerek ikinci yarı hazırlık kampı için Antalya’ya gittiği bildirildi. Toplantıyı yapan yöneticilerin ise Korkmaz’ın Antalya kampına katılmaması için kendisine sahte izin belgesi düzenlediği iddia edildi.

Ayrıca toplantıda, fikir birliğiyle Hakan Kutlu ile anlaşılarak takımın başına getirilmesinin kararlaştırıldığı ve prensipte anlaşma sağlandığı ileri sürüldü.

BU SAATTEN SONRA BEN YOKUM

Gelişmelerden sonra DHA’nın telefonla ulaştığı Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, şunları söyledi:

Bu kulübü bu güne kadar böyle yönetmedim. Benden habersiz toplantılar yapılıyor. Hoca gönderiliyor, hoca alınıyor. Kendilerine göre işler yapıyorlar, bunu anlayabilmiş değilim. Bu saatten sonra kulübün başında olmam mümkün değil. Yaptıkları toplantıdan kesinlikle haberim olmadı. Sözleşmesi devam eden Bülent Korkmaz hoca otele sokulmuyor. Bu çok ayıptır. Böyle bir tavır bu camiaya yakışmaz. Bu saatten sonra sadece bu takım ortada kalmasın diye çaba gösteririm.

İMZA BENİM DEĞİL

Bülent Korkmaz için düzenlenen izin belgesinde ismi açılarak imzası bulunan Genel Sekreter Adem Serin ise şunları söyledi:

“Bu imza kesinlikle bana ait değildir. Arkadaşlar kendi, kendilerine toplanıp böyle işler yapmışlar. Bu şunu gösteriyor, bizi dışlayarak kendi aralarında toplantı yapıp kararlar alıyorlar. Toplantıdan ne benim, ne de başkanın haberi yok. Takımın başında Antalya’ya giden hocanın rezervasyonunu iptal ettirmişler. Bu Mersin için büyük ayıptır. Bir hocanın gönderilişi, gelişinin kuralları bellidir. Olan bitene anlam veremiyorum.”

TELEFONLA BİLGİ VERDİK

Toplantıyı düzenleyen Mersin İdmanyurdu Başkan Vekili Senan idin ise iddialarla ilgili şöyle dedi:

“Sayın Ali Kahramanlı’ya böyle bir toplantı yapacağımızı bildirdik. Kendisi rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamayacağını iletti. Böylece toplantıyı sürdürdük. Çoğunluk sağlanan toplantımızda Bülent hoca ile ikinci yarıya girilmemesi yönünde bir görüş birliği çıktı. Kendisiyle telefonla görüşerek, sözleşmeden karşılıklı vazgeçilmesini istedik. Ancak, kendisini avukatı ile görüşeceğini bildirdi. Kendisi şu an Antalya’da takımın başındadır. Kararı konusunda kendisinden yanıt bekliyoruz. Kendisi hakkında düzenlenen izin belgesiyle ilgili bir bilgim yoktur.”

 

Yayınlanma Tarihi:17:51,