SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray forvetine kavuşuyor

Galatasaray'da yönetim, forvet adaylarıyla görüştü, son kararı Mustafa Denizli’ye bıraktı. Damiao, Pato, Ciro Immobile ve Lopez arasındaki seçimi hoca yapacak.

Güncellenme: 07:51, 04/01/2016
Galatasaray forvetine kavuşuyor

Galatasaray, ön libero sıkıntısını Kasımpaşa'dan Ryan Donk'u alarak çözerken, artık transferde ağırlığı forvete verdiler. Mustafa Denizli'nin raporu doğrultusunda uzun süredir birçok isimle görüşen yöneticiler, temaslarını bitirdi. Denizli'nin listesindeki 4 golcüyle ilgili detaylar da tecrübeli hocayla paylaşılıp “Birini seç, alalım” denildi. Halen transferi en kolay isim Leandro Damiao. Bonservisi olmayan yıldızla pazarlık yapan Galatasaray, “3 milyon Euro'ya gelirim” yanıtı aldı. 26 yaşındaki forvete 4 yıllık sözleşme önerildi.

GEREKİRSE KİRALANACAK

Brezilyalı bir diğer isim olan Pato da Aslan'a gelmeye sıcak. Corinthians, kiralamada sorun çıkarmıyor. Ama satın alma opsiyonu için kapıyı 15 milyon Euro'dan açıyor. İspanya'da Ciro Immobile ve Adrian Lopez ile de görüşüldü. Sevilla'da kiralık oynayan Immobile'nin bonservisi Dortmund'da, Villarreal'de kiralık olan Lopez'in tapusu ise Porto'da. İki isim de gelmeye hazır. Sakatlığı nedeniyle 2 aydır forma giymeyen Lopez'in sağlık raporları inceleniyor. Denizli Immobile'yi seçerse, Dortmund'la bonservis pazarlığına oturulacak.

Yayınlanma Tarihi:07:50,