SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Donk’ta beklenen gelişme

Aslan'ın her konuda anlaşmaya vardığı Kasımpaşalı Ryan Donk, Türkiye'ye dönüş yaptı. Hollandalı futbolcu bugün resmi imzayı attıktan sonra Florya'da ilk antrenmana çıkacak.

Güncellenme: 12:06, 04/01/2016
Donk’ta beklenen gelişme

Sarı-Kırmızılılar'ın, transferinde mutlu sona ulaştığı isimlerin başında gelen Ryan Donk için artık geri sayıma geçildi.

Teknik direktör Mustafa Denizli'nin, ısrarla istediği oyunculardan biri olan Donk'un transferi bugün resmiyet kazanacak. Denizli'nin, tıpkı Kasımpaşa'da Rıza Çalımbay'ın oynattığı gibi ön liberoda şans vermeyi düşündüğü Donk'un, imzayı atar atmaz da ayağının tozuyla Sarı Kırmızılı takımın Florya Metin Oktay Tesisleri'nde çıkacağı antrenmana katılarak Galatasaray’daki ilk antrenmanına çıkacağı öğrenildi. Alınan bilgiye göre Galatasaray'ın kurmaylarının Paşa ile her konuda anlaşmaya vardığı, sözleşme ile ilgili şartların bugün tamamlanması ve 29 yaşındaki Hollandalı oyuncunun Sarı-Kırmızılı formayı giyeceği bildirildi.

Planlar yapılmaya başlandı

Fanatik’te yer alan habere göre, Denizli'nin, ikinci devre için planlarını yapmaya başladığı ve Donk'tan en iyi verimi alabilmek için sisteminde değişikliklere gidebileceği bildirildi. Bu arada Donk, Twitter'daki hesabından, Türkiye'ye dönüş yolundan fotoğrafını paylaştı. Uçağın içinde çektirdiği fotoğrafı Twitter'a koyan Donk, altına da, “Dönüş uçuşu” yazıp, Türk bayrağı ve kalp işareti koydu.