SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş taraftarına küfür cezası

PDFK, taraftarların Konyaspor maçındaki kötü tezahüratından dolayı ,siyah beyazlı kulübe 50 bin TL ceza verdi. Ayrıca Beşiktaşlılar, bir sonraki maçta 4 tribüne de giremeyecekler.

Güncellenme: 23:28, 04/01/2016
Beşiktaş taraftarına küfür cezası

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Torku Konyaspor maçında Beşiktaş’a çirkin tezahürattan dolayı tribün kapatma cezası geldi. Açıklamaya göre siyah beyazlı taraftarlar bir sonraki maçta 4 tribüne passolig kartlarıyla giremyecekler.

TFF’nin resmi sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

BEŞİKTAŞ A.Ş.’nin, 27.12.2015 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. – TORKU KONYASPOR Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/2. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan DOĞU, BATI, KUZEY, GÜNEY tribünlerine giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine kara verilmiştir.

Yayınlanma Tarihi:15:17,