SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Suat Kaya’nın yüzü güldü

Maddi sıkıntılar nedeniyle birçok futbolcunun ayrılmak için federasyona başvurduğu Bucaspor'da Suat Kaya, takımda kalmasını istediği isimler ile anlaşıldığını söyledi.

Güncellenme: 13:10, 03/01/2016
Suat Kaya’nın yüzü güldü

Yaşadığı maddi sıkıntılar yüzünden 11 futbolcusu, alacakları için Futbol Federasyonu’na başvuran Bucaspor’un teknik direktörü Suat Kaya, Başkan Çetin Kayışlı’nın istediği oyuncuları takımda tuttuğunu söyledi.

Emre, Ferhat, Burakcan ve Anıl’ın 2’nci yarıda da sarı lacivertli formayı giyeceğini ifade eden Suat Kaya, “Başkanımız tüm sıkıntılara rağmen oyunculara parasını kendi cebinden yatırdı. Batuhan ve Erkan ise henüz resmi olarak ayrılmadı. Onlarla da anlaşılacağına inanıyorum. Yönetimin fedakarlığı beni çok mutlu etti” dedi. Sezonun 2’nci yarısında sportif anlamda takımının yükselişe geçeceğini belirten Suat Kaya, sözlerine şöyle devam etti:

“Kafamdaki kadronun yüzde 80’ini tamamlandı. Şimdi bizler sahada en iyi mücadeleyi gösterip, Bucaspor’u layık olduğu yere taşıyacağız. Ne camiamız, ne de taraftarımız umutsuzluğa kapılmamalı. Formanın hakkını verecek oyuncu grubuyla 2’nci yarıya başlayacağız. İkinci devre hazırlıklarını da en iyi şekilde tamamlayıp, Ziraat Türkiye Kupası’nda oynayacağımız Mersin İdman Yurdu karşılaşmalarına hazır çıkacağız.”