SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kevin Grosskreutz müjdesi!

Galatasaray'da Kevin Grosskreutz'un Stuttgart ile anlaşması yüzleri güldürdü. Sarı-kırmızılılar, Alman futbolcunun ayrılmasından ne zarar edecek ne de kar yapacak.

Güncellenme: 10:25, 03/01/2016
Kevin Grosskreutz müjdesi!

Ailesine yakın bir kulüp arayan ve bu yönü mizah konusu olarak işlenen 27 yaşındaki Kevin Grosskreutz bir süredir kulüplerle görüşmede bulunuyordu ve sonunda Stuttgart ile anlaşma sağladı. Alman ekibinin Galatasaray'la temasa geçerek, oyuncu için ödenen bonservis ile beraber Grosskreutz'a verilen paraları karşılamaya hazır olduğunu bildirdi.

Galatasaray, oyuncunun bonservisi için Dortmund'a ödenen 1.5 milyon Euro ile beraber, futbolcuya yapılan ödemeleri ve masraflarını da istedi. Futbolcuya yarım sezon için verilen 925 bin Euro ile birlikte, Galatasaray'ın yaptığı diğer harcamalar da listeye eklendi.

KİRAYI BİLE ALACAKLAR!

Lisansının çıkmamasından dolayı kulübü kusurlu gören bu boş dönemde sürekli olarak Almanya'ya giden Grosskreutz, gidiş-dönüş biletlerini de Galatasaray'a aldırmıştı. Cim-Bom, Stuttgart ile yaptığı pazarlıkta bu giderleri de hesaba kattı. Grosskreutz için tutulan evin kirasıyla beraber ortaya çıkan toplam, 2.6 milyon Euro’yu (yaklaşık 8 milyon TL) buldu. Galatasray böylece, 27 yaşındaki futbolcu için yaptığı bütün ödemelerin karşılığını almış olacak.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:10:24,