SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hidayet Türkoğlu All-Star’ın yerini açıkladı

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO'su Hidayet Türkoğlu, All-Star organizasyonunun Ülker Sports Arena'da yapılacağını söyledi.

Güncellenme: 10:12, 03/01/2016
Hidayet Türkoğlu All-Star’ın yerini açıkladı

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Hidayet Türkoğlu, 23-24 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek All-Star organizasyonuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

TBF CEO’su Hidayet Türkoğlu’nun yazılı açıklaması şöyle;

“Türkiye Basketbol Federasyonu olarak organizasyonların yer ve tarihleriyle ilgili oluşturduğumuz takvimde All-Star etkinliğinin İzmir ya da İstanbul’da düzenlenmesini ön görmüştük. Daha önce de All-Star organizasyonuna ev sahipliği yapan İzmir Halkapınar Spor Salonu ile İstanbul Ülker Sports Arena’nın bu etkinlik için uygun salonlar olduklarına karar verdik. Ancak TBF olarak bu süreçte karar vermede son noktayı koymamıştık. Kısa süre içerisinde İzmir yerine İstanbul’da bu organizasyonu gerçekleştirmeyi düşünmemizde; Ülker Sports Arena’nın Halkapınar Spor Salonu’na nazaran kapasitesinin daha yüksek olması ve bu önemli etkinliği daha fazla seyirci kitlesinin yerinde takip edeceği gerçeği TBF Yönetimi olarak bu kararı almamızda etken oldu.

Basketbola her zaman destek veren ve ciddi yatırımlar yapan İzmir şehrimizin bu spora olan gönül bağı çığ gibi büyüyerek bizleri her zaman memnun etmiştir. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak İzmir ve çevre illerinde daha önce de gerçekleştirdiğimiz organizasyonlar gibi önümüzdeki dönemlerde de etkinliklerin bu bölgede gerçekleşmesi için planlamalar yapmaktayız.”