SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Önceki sezon Ersun Yanal yönetimindeki Fenerbahçe’de sol bek mevkine geçen ve burada oynadığı harika futbolla şampiyonlukta büyük pay sahibi olan ve milli takımın da değişmez sol beki olmayı başaran Caner Erkin’in sezon sonunda Fenerbahçe ile olan sözleşmesi sona eriyor. Caner Erkin yeni sözleşme için sarı-lacivetli kulüpten istediği iddia edilen rakam ise dudak uçuklatacak cinsten.

Yıllık 2.8 milyon Euro garanti ücret isteyen yıldız futbolcu 15 bin Euro da maç başı ücret talep ediyor. Bu rakamın Fenerbahçe yönetimi tarafından çok yüksek bulunduğu öğrenildi. Caner Erkin şu anda Fenerbahçe’den 1.7 milyon Euro garanti ücret ve yıllık 765 bin Euro’yu geçmeyecek şekilde maç başı ücret alıyordu. Fenerbahçe yönetiminin böyle bir artışa yanaşmayacağı ve Caner Erkin’den istediği ücrette indirime gitmesini isteyeceği ifade ediliyor.

CANER EURO 2016’NIN SONUNU BEKLEYEBİLİR

Caner Erkin’e Roma’dan yapılan teklifin cazip olduğu ve İtalya’da futbol oynamaya sıcak baktığı da gelen haberler arasında. Kulübe yakın kaynaklardan gelen bir başka iddiaya göre Caner Erkin EURO 2016 finallerinin sonuna kadar sözleşme imzalamayacak. Burada göstereceği performansla fiyatını arttırmayı planladığı iddia edilen milli futbolcu kariyerinin en iyi sözleşmesine imza atmak istiyor.

Ancak işin ilginç olan yanı ise Fenerbahçe’de şu anda sol bek mevkinde gösterdiği müthiş form grafiğiyle Hasan Ali Kaldırım’ın ilk 11’de forma giyiyor olması. Bu da Fenerbahçe’nin bu mevkide ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

Takvim