SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’in ilk devresini 41 puan ile lider tamamlayan Beşiktaş’ta futbolculara verilen 1 haftalık izin yarın sona eriyor.

Yarın sabah Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde toplanacak olan futbolcular ikinci devre kamp çalışmaları için Antalya’ya gidecek. Bazı futbolcular ise direk olarak Antalya’da kampa katılacak. Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan saat 11:00’de kalkacak özel uçakla Antalya’ya gidecek olan Siyah Beyazlılar Belek’te 9 gün kamp yapacak.

Kamp çalışmaları kapsamında Alman ekibi Werder Bremen ile hazırlık maçında karşılaşacak olan Siyah Beyazlılar 10 Ocak’ta da Ziraat Türkiye Kupası’nda 1461 Trabzon ile deplasmanda oynayacağı maça günübirlik gidip gelecek.

Antalya’da 13 Ocak tarihine kadar kalacak olan Beşiktaş aynı gün İstanbul’a dönecek ve bir gün sonrasında Ziraat Türkiye Kupası grup maçında yine 1461 Trabzon ile karşılaşacak.

TRANSFERLER KAMP BAŞLANGICINA YETİŞMEDİ

Ligin ikinci devresi için takıma takviye yapmak ve şans bulamayan oyuncular ile yollarını ayırmak isteyen Siyah Beyazlılar henüz bu çalışmalarını sonuçlandıramadı.

Takımdan ayrılması kesin olan Pedro Franco ve Ramon Motta transfer görüşmelerinin bitmesi için Antalya kampında menajerlerinden gelecek haberleri bekleyecekler.

İsveç basınına 2016 Avrupa Şampiyonası’nda yer almak istediği için sürekli oynayacağı bir takıma gitmek istediğini açıklayan Miloseviç’e ise Şenol Güneş’ten izin çıkmadı. Pedro Franco ile birlikte Miloseviç’in de ayrılması durumunda stoper de sayı olarak azalacaklarını ve ligin ikinci devresinin çok daha zorlu geçeceğini belirten Şenol Güneş Miloseviç’in takımdan ayrılmasına müsaade etmedi.

Bu isimlerin yanında takımın yıldız oyuncuları Gökhan Töre, Jose Sosa, Mario Gomez, Oğuzhan Özyakup için nabız yoklayan Avrupa kulüplerine direk olarak ret cevabı verildi ve ‘satılık oyucumuz yok’ denildi.

Dış transferde ise kaleci ve stoper alacak olan Siyah Beyazlılar bu oyuncuları her ne kadar kamp başlangıcına yetiştirmek istese de Süper Lig için verilen aranın kısa olması, bir çok Avrupa ülkesinde liglerin devam etmesi yüzünden sıkışık takvimde transfer görüşmelerini neticeye ulaştıramadı.

Kale için Ospina, Boyko, Mandanda, Cabral stoper için de Duglas Silva, Papy Djilobodji, Serdar Aziz gibi isimler ile temasa geçen yönetim bu görüşmelerden net bir sonuç çıkaramadı ve Dış Transferden Sorumlu Yönetici Erdal Torunoğulları’nı işaret ettiği 10 Ocak’tan sonrasını beklemeye başladı.

Yayınlanma Tarihi:13:24,