SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de yeniden yapılanmaya giden Balıkesirspor, stoper oyuncusu Hasan Hatipoğlu ile yolunu ayırdı.

Daha önce kadroda tutulması planlanan tecrübeli futbolcunun sürpriz bir şekilde Boluspor’la anlaştığı açıklandı. Karikari, Eren, Abdülhamit, Abdurrahman, Yiğitcan ve Ali Öztürk ile vedalaşan Balıkesirspor, Hasan’ın da ayrılışıyla toplam 7 futbolcunu göndermiş oldu.

Hasan’ın Balıkesirspor’da forma şansı bulamamasından dolayı rahatsızlık duyduğu ve ikinci yarıda Tomislav Glumac’ın yedeği olmamak için Bolu’yu tercih ettiği bildirildi.

Balıkesirspor’da takımla ilişiği kesilen futbolcuların ardından gözler yeni transferlere çevrildi. Teknik direktör Fikret Yılmaz’ın Hollandalı Zeefuik’in yükünü hafifletecek bir golcü istediği kaydedildi. Bunun yanında defansa ve orta sahaya takviyeler yapılacağı öğrenildi.

Balıkesirspor Futbol Şube Sorumlusu Harun Atabay, “Transfer konusundaki çalışmalarımız sürüyor. Takımın iskeletini oluşturan futbolcuları elimizde tuttuk. Şimdi nokta transferler yapacağız. Takıma mali yük getirmeyecek, katkıda bulunacak isimleri Antalya’daki kampa yetiştireceğiz. İkinci yarıya çok daha güçlü bir kadro ile girmeyi planlıyoruz” dedi.