SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Adanaspor'un Başkan Yardımcısı Hamza Akgül, sezonun ikinci yarısının hazırlıklarına başladıklarını ifade ederek, bundan sonraki karşılaşmaların daha zor geçeceğini söyledi.

Ligin ilk devresini iyi bir konumda tamamladıklarını aktaran Akgül, “Sezonun ikinci yarısı daha iyi performans sergilemek adına çalışmalarımız devam ediyor. Bu bağlamda teknik ekip ve futbolcularımıza güveniyoruz. Devre arasını kupa maçları nedeniyle erken kapattık. Bu bizim için avantaj olabilir. İkinci yarı çok çekişmeli geçecek. Adanaspor olarak bu mücadelenin içerisinde olacağız. Şimdi önümüzde Trabzonspor karşılaşması var. Güzel futbol oynamak ve camiamızı sevindirme arzunda olacağız.” dedi.

ADANASPOR'DA TRABZON MESAİSİ SÜRÜYOR

Türkiye Kupası Grup müsabakalarında cumartesi günü Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor ile karşılaşacak olan Adanaspor, hazırlıklarını Osman Yereşen Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik Direktör Engin İpekoğlu nezaretinde gerçekleşen antrenman öncesi teknik ekip ve futbolcular antrenman sahasında kısa bir toplantı yaparak çalışmalara başladı. Isınma hareketleriyle başlayan antrenman koordinasyon çalışmasıyla devam etti. Daha sonra iki bölüme ayrılan turuncu-beyazlı ekipte birinci grup dar alanda pas ve baskı çalışması yaparken diğer grup dar alanda çift kale maç yaptı. Pas ve baskı çalışması esnasında Teknik Direktör Engin İpekoğlu futbolcuları yapmaları gerekenler konusunda sık sık uyardı. Antrenman kültürfizik hareketleriyle tamamladı.

MAGAYE GUEYE: BURAYA BAŞARILI OLMAK İÇİN GELDİM

Adanasporlu Magaye Gueye kendi açısından ligin ikinci yarısını ilk yarıya kıyasla daha iyi geçirmek istediğini belirterek, başarılı olmak için geldiğini söyledi.

Magaye Gueye, “Adanaspor olarak devreyi 3. sırada tamamladık. Önümüzde ki devre takım olarak bu başarının üzerine koymaya gayret edeceğiz. Ben buraya başarılı olmak için geldim. Adanaspor çatısı altında güzel işlere imza atmak istiyorum. Çalışmalarımız başladı. Kendi potansiyelimi biliyorum. Sezonun ikinci yarısını kendi adıma daha iyi geçirmek istiyorum” şeklinde konuştu.