SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Kulübü, takım kaptanı Ahmet Çalık ile eski teknik direktörleri Yılmaz Vural arasında yaşanan polemikle ilgili bir açıklama yaptı.

İşte Gençlerbirliği’nin resmi siteden yaptığı o açıklama:

“Son günlerde özellikle basında ve sosyal medyada çıkan kaptanımız ve Milli futbolcumuz Ahmet Çalık hakkındaki bazı haber ve yazılarla ilgili açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur. Ahmet Çalık takımımızın kaptanıdır. Futbolcuların; görüş ve isteklerini Yönetim Kuruluna, Sayın Başkanımıza iletmesinden doğal hiçbir şey yoktur. Takımın ve futbolcuların istek ve görüşlerini iletmesini sanki bir karar merciinde bulunuyormuş ve bir takım kararların alınmasında etkili rol almış gibi lanse etmek son derece yanlıştır. Henüz yirmili yaşların başında olan ve performansı ile Türk A Milli takımına kadar yükselmiş bulunan kaptanımıza yapılan eleştirileri ve ithamları şiddetle kınıyoruz.”

Genç futbolcu geçtiğimiz gün Yılmaz Vural’ın açıklamaları hakkında yazılı bir bilgilendirmede bulunarak, tecrübeli teknik adamın söylediklerinin gerçeği yansıtmadığını belirtmişti.