SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göksenin’in hedefi Barcelona

Göksenin Köksal: "Ben Galatasaray'ın çocuğuyum. Altyapıdan bugünlere geldim. Galatasaray'da kaptanlık yapma hedefim var. Galatasaray dışında formasını giymeyi hedeflediğim tek takım ise Barcelona"

Güncellenme: 16:29, 01/01/2016
Göksenin’in hedefi Barcelona

Galatasaray Odeabank'ın yıldız isimlerinden Göksenin Köksal, Galatasaray.org'a özel açıklamalarda bulundu. Galatasaray'a olan sevgisinden, kariyerine ve özel hayatına kadar birçok konu hakkında detayları değerlendiren Göksenin, “Galatasaray'ın altyapısından yetişmek benim için büyük gurur” diyerek sarı kırmızılı formanın ve armanın hayatındaki öneminin altını çizdi.

Galatasaray Odeabank forması altında alt yapıdan yetişerek Euroleague'de forma giyme şansını elde eden ilk isim olduğunu belirten Göksenin Köksal, “Galatasaray benim için bir aşk bir tutku. En büyük hayalim bir gün arma temsilini kaptan olarak yapmak” şeklinde konuştu.

“BASKETBOLCU OLMASAM FUTBOLCU OLABİLİRDİM”

Galatasaray.org'a özel verdiği röportajında özel hayatı ve çocukluk yılları hakkında da konuşan Göksenin Köksal, basketbol dışında birçok spor dalı ile ilgili olduğunu ifade etti. Çocukken aynı anda karate, futbol, basketbol ve yüzme sporlarını bir arada yürüttüğünü belirten Göksenin Köksal, “Galatasaray sevdasının yanına basketbol aşkı da eklenince profesyonel spor hayatıma basketbolcu olarak devam etme kararı aldım. Bu kararımı almam da üzerimde büyük emeği olan sayın Sedat Tali'nin de büyük katkısı var. Ama şunu itiraf etmeliyim ki, basketbolcu olmasam futbolcu olabilirdim” dedi.

ÖNCE KAPTANLIK SONRA BARCELONA Göksenin Köksal'a röportajlarında altını kalın çizgiyle çizdiği, “Ben Galatasaray'ın çocuğuyum” açıklamasını da hatırlattığımız da çok samimi ve içten cevapla karşılaştık: “Evet böyle diyorum çünkü ben gerçekten Galatasaray'ın çocuğuyum. Alt yapıdan bugünlere geldim. Yıllar önce kaptanlık hedefim olduğunu açıkladım. Galatasaray'da birçok hedefim var. Bu forma altında tarihe geçecek başarılara imza atmak istiyorum. Galatasaray dışında formasını giymeyi hedeflediğim tek takım ise Barcelona inşallah kariyerimin belli döneminde İspanya'da hedeflediğim bu formayı giyebilirim.”