SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak Yılmaz’da flaş gelişme

Yönetim 30 yaşındaki golcüyü bir an önce satmak istiyor. Burak'tan gelen para transfere harcanacak. Ancak Kral, 2.9 milyon Euro'luk maaşı bırakmak istemiyor.

Güncellenme: 11:14, 01/01/2016
Burak Yılmaz’da flaş gelişme

AMK GAZETE

Devre arasında en az 5 önemli transferle kadrosunu güçlendirmek isteyen Galatasaray, bu operasyon için kaynak yaratmaya çalışıyor. Yönetim, özellikle Burak Yılmaz'ı satmak ve bu satıştan gelecek parayla bütçe oluşturmanın peşinde. Aslan, sakatlığı bir türlü geçmeyen, eski formunu yakalaması çok zor görünen Burak'tan 5-6 milyon Euro gibi bir para karşılığı kurtularak bir taşla iki kuş vurmayı hedefliyor. Ancak şu anda bu hayalin gerçeğe dönüşmesi çok zor görünüyor.

Burak, yıllık 2.9 milyon Euro'luk garanti ücreti bırakmak istemiyor. Ayrıca gelen tekliflerin çoğunun Çin ya da Katar gibi ülkelerden olması, kariyerine Avrupa'da devam etmek isteyen Kral'ın hoşuna gitmiyor. Diğer yandan Burak'ın menajerleri de golcü oyuncunun gitmeye niyetinin olmadığını vurguluyor. Menajerler, “Gitmek istese sezon başında Lazio'ya giderdi. Galatasaray'da çok mutlu. Çok hırslı ve ikinci yarıda herkese kalitesini tekrar gösterecek” diye konuşuyor.

Yayınlanma Tarihi:09:38,