SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezona dünyaca ünlü yıldızları transfer ederek başlayan ve ilk yarıyı lider Beşiktaş'ın sadece 1 puan gerisinde 2. sırada bitiren F.Bahçe'de teknik direktör Vitor Pereira kadrosunun dar olduğunu söyledi. Robin Van Persie, Luis Nani ve Lazar Markoviç'in yanı sıra geçen sezonun gol kralı Fernandao'lu sarı-lacivertlilerde Portekizli hocanın her mevkii de en az 2 alternatifi bulunmasına rağmen bu sözü söylemesinin temel nedeni ise hücumda yaşanan hayâl kırıklığı.

Sanunma ön planda

%78 ile en çok isabetli orta yapan ve 259 kez ile ilk yarıda ligin en çok şut atan takımı olmasına rağmen F.Bahçe, bu sonuçları atılan gollere bir türlü yansıtamadı. Aldığı 1-0 ve 2-1'lik skorlarla savunma yönü daha çok ortaya çıkan sarı-lacivertli takımda Pereira bu durumu tamamen beceriye bağladı. Sezon başından beri “Agresif takım olacağız” sözünü vererek, “Önde baskı yapacağız ve çok gol atacağız” diyen teknik adam bu sözünü şimdilik tutamadı.

En çok Sow etkiledi

ANCAK Pereira'nın “Kadrom dar” ifadesi takımın tamamı için değil, sadece gol yollarındaki durumun bir değerlendirmesi. Tatil öncesi yönetime sunduğu raporda da bu durumu geniş bir şekilde anlatan Pereira, 10 numara ve bir forvet ihtiyacından bahsederken yaşanan teknik sıkıntıları da dile getirdi.

Sow’un gitmesiyle alternatiflerin azaldığına her fırsatta dikkat çeken Portekizli, Sivas maçı sonrası gol kaçıranlara attığı fırçayla da öne çıktı. De Souza, Ozan ve Markoviç'e sert uyarılarda bulunan hoca İstanbul'daki ikinci yarı çalışmalarında hücum formasyonlarının üzerinde duracak.

Vatan

Yayınlanma Tarihi:09:19,