SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın sağ beki belli oldu

Van Der Wiel ile yapılan görüşmeden sonuç çıkmadı. Yönetim, sağ bekin diğer alternatifi Van Rhijn ve kulübü Ajax ile her konuda anlaşma sağladı.

Güncellenme: 08:34, 31/12/2015
Galatasaray’ın sağ beki belli oldu

Galatasaray’da Sabri ve Tarık Çamdal gibi oyuncularla sezonu götüremeyeceğini anlayan Mustafa Denizli, yönetimden sağ bek istemişti. Bunun üzerine genel sekreter Fatih İşbecer ve futbol direktörü Cenk Ergün derhal Fransa'ya uçmuşlardı. ikilinin amacı, listenin ilk sırasında yer alan Gregory van der Wiel'i bitirmekti. Ancak olmadı. Bu oyuncu Galatasaray'a gelmeye sıcak baksa da kulübü Paris Saint Germain, kapıyı 7 milyon Euro'dan açtı. Bunun üzerine dümen Hollanda'ya kırıldı.

11 MAÇTA 1 GOL 1 ASİST

Ajax’ta top koşturan Ricardo van Rhijn ile temas kuruldu. İşbecer ve Ergün, hem Ajax kulübüyle hem de Van Rhijn'in menajeriyle her konuda anlaşma sağladı. Sarı-kırmızılıların yeni yıldaki sağ beki, son anda bir aksilik yaşanmazsa Hollandalı oyuncu olacak. 24 yaşındaki Van Rhijn içn 2.5 milyon euro bonservis bedeli ödenmesi bekleniyor. Ayrıca bir sonraki satışından Ajax'a pay verilecek. Van Rhijn bu sezon çeşitli kulvarlarda 11 maça çıkarken 1 gol attı, 1 asist yaptı.