SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’a Hamit ikramiyesi!

Galatasaray’ın kapısını çalan Hamit Altıntop, Katar’a gideceğini söyleyerek izin istedi. Sözleşmesi sezon sonu bitecek olan futbolcu için 1 milyon euro talep edilecek, ayrıca sezon sonuna kadar ödenecek 1 milyon 375 bin eurodan da kurtulmuş olacak

Güncellenme: 08:56, 31/12/2015
Galatasaray’a Hamit ikramiyesi!

Galatasaray'da bileti kesilen ve ayrılık kararı alanlar listesine son eklenen isim Hamit Altıntop oldu. Teknik direktör Mustafa Denizli'nin Tarık, Koray, Jem Paul Karacan, Emre Çolak ve Rodriquez'le ilgili olumsuz raporundan sonra, Hamit Altıntop da gidecekler isimler arasına girdi.

Ancak tecrübeli futbolcu bu kararı kendi isteğiyle aldı. Sezon başında hazırlık kampında sakatlanan ve bu sezon hiç forma giyemeyen 33 yaşındaki futbolcu, kulübe başvurarak Katar'a gideceğini söyledi. 6 ay sonra sözleşmesi bitecek olan ve serbest kalacağı bilinen Hamit Altıntop'tan bonservis bedeli olarak 1 milyon euro talep edilecek. Galatasaray ayrıca futbolcuya yarım sezon için ödeyeceği 1 milyon 375 bin eurodan da kurtulacak.

Böylece Hamit Altıntop'un Galatasaray serüveni 3.5 yılla tamamlanmış olacak. 2012'de Real Madrid'ten 3,5 milyon euro bonservis bedeliyle alınan Hamit, geride kalan bu süreçte maç başı hakedişler hariç 9 milyon 925 bin euro garanti para aldı.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:08:55,