SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, devre arasında en az 5 transfer yapıp kadroyu güçlendirmeyi amaçlıyor. Elbette sadece gelenler değil gidenler de olacak. Sarı-kırmızılı ekibin satılmasını en çok ümit ettiği isim ise Burak Yılmaz…

Burak Yılmaz'ın adı yazın West Ham United'la anılmıştı. ingiliz ekibinin 5 milyon Euro'luk resmi bir teklif yaptığı belirtilmişti. Ancak dönemin teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, bu transfere karşı çıkmıştı. Hatta Hamzaoğlu, yedek bir forvet bile istemedi. Böyle bir durumda Burak Yılmaz'ın küseceği ifade edildi.

SAÇ BAŞ YOLDURDU

Fakat Burak Yılmaz'ın kaçırdığı goller ve kötü oyunu, Hamzaoğlu'nu sonunu hazırladı. Kral ligde 7 gol attı ama bunların 2'si penaltıdan geldi. Attıklarından ziyade, sürekli gol kaçıran, ofsayta düşen ve hareketleriyle takım ruhunu zedeleyen Kral, taraftara saç baş yoldurmaya devam edince Mustafa Denizli de yönetime raporunu verdi. Tecrübeli oyuncu mutlaka satılacak. ancak Çin ve Katar takımları dışında kapıyı çalan yok. O ülkelere gitmeyi de Burak Yılmaz istemiyor. Bu sorunun nasıl çözüleceği merakla bekleniyor.

HEM FORMSUZ HEM KÜSKÜN

Bura Yılmaz, geçen sezonki şampiyonlukta önemli pay sahibiydi. Ancak sezon bittikten sonra yaptıklarıyla 6 ay içinde istenmeyen adam haline geldi. Hamzaoğlu üzerindeki ağırlığını kullanan Burak Yılmaz, “Forvet transferine gerek yok, ben varım” dedi. Ancak performansı hiç de yeterli olmadı. Sürekli gol kaçıran Burak Yılmaz, bunu yapan kendisi değilmiş gibi maç içinde arkadaşlarını suçlar tarzda hareketleriyle tepki çekti. Bir türlü düzelmeyen sakatlığı da Kral'ın sonunu hazırladı.

Yayınlanma Tarihi:08:11,