SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atınç: “Beşiktaş’tan zor ayrıldım”

Almanya Bundesliga 2'de futbol yaşamına devam eden Atınç Nukan, Beşiktaş'tan ayırlma kararının kendisi için zor olduğunu belirtti.

Güncellenme: 15:20, 31/12/2015
Atınç: “Beşiktaş’tan zor ayrıldım”

Yaz ayında Almanya 2. Ligi takımlarından Leipzig’e transfer olan Atınç Nukan, Beşiktaş’tan ayrılırken zor bir karar verdiğini söyledi. Teknik direktör Ralf Rangnick’in kendisini ikna ettiğini ifade eden 22 yaşındaki futbolcu, Demba Ba’dan da transferi konusunda olumlu tavsiyeler aldığını ifade etti.

Ülkeye alışmakta ilk etapta zorluk çektiğini söyleyen Atınç, “Almanya’ya başlarda adaptasyon sorunum vardı ama zaman geçtikçe bunları aşıyorum. Leipzig’de ve Almanya’nın büyük kentlerinde birçok Türk var. Sabah erkenden idmana gidiyorum. Bazen akşamları da çalışıyoruz. Vaktimin büyük kısmı idmanlarda geçiyor. Yemek yiyip evime gidiyorum. Boş zamanlarımda Play Station oynamayı seviyorum. Bazen de takım arkadaşlarımla yemeğe çıkıyorum. Mustafa Pektemek’in düğünü için İstanbul’a geldim. Şu an buradayım.” diye konuştu.

Beşiktaş’tan kolay ayrılmadığını söyleyen genç stoper, “Menajerim Ahmet Bulut yaz ayında bana gelerek teklif olduğunu söyledi. Kulübün yöneticileriyle görüşmek istedim. Benim için zor bir karar oldu. Açıkçası süphelerim vardı ama Ralf Rangnick beni ikna etti. Daha önce Rangnick ile çalışan Demba Ba bana hiç düşünmeden gitmemi söyledi. Leipzig çok ilgi çekici ve ateşli bir kulüp. Kulübün arkasında büyük sponsorlar var. Almanya’da futbol fiziğe, dayanıklılığa ve ikili mücadeleye dayanıyor. Bu yüzden antrenmanlarda ilk birkaç hafta sıkıntı yaşadım. ” şekinde konuştu.

5 milyon Euro bonservis bedeli ile Leipzig’e transfer olan Atınç Nukan, oynadığı 8 maçta 1 kez fileleri sarstı.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER