SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

7 yaşındaki Eren’in enduro motosiklet tutkusu

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde oturan ilkokul 1'inci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Eren Özdemir, enduro motosiklet tutkusuyla dikkati çekiyor.

Güncellenme: 12:46, 31/12/2015
7 yaşındaki Eren’in enduro motosiklet tutkusu

Antalya’nın Kemer İlçesi’nde oturan ilkokul 1’inci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Eren Özdemir, enduro motosiklet tutkusuyla dikkati çekiyor. 2 yıldır elektrikli mini enduro motosikletiyle antrenman yapan Eren Özdemir, “Gelecekte yarışçı olmak istiyorum” dedi.

Kemer Enduro Motosiklet Kulübü (KEMK) Başkanı 2 çocuk babası 40 yaşındaki Semih Özdemir’in enduro motosiklet tutkusu oğluna geçti. İlçede esnaflık yapan ve yaklaşık 10 yıldır enduro motosiklet yarışlarıyla ilgilenen Semih Özdemir, Türkiye’nin uluslararası alanda en önemli enduro motosiklet yarışı olan ve sahilden başlayıp 2365 metrelik Tahtalı Dağı zirvesinde sona eren Red Bull Sea to Sky’ın başlamasına da öncülük etti.

HAFTA SONU ANTRENMAN YAPIYOR

5 yaşındayken babasının aldığı mini enduro motosikleti kullanmaya başlayan Eren Özdemir, kendini daha da geliştirdi. Bu yıl yenilenen ve maksimum 40 kilometre hız yapabilen elektrikli mini enduro motosikletiyle çalışmalarını sürdüren Eren Özdemir, her hafta sonu babasıyla antrenman yapıyor. Kuzdere Mahallesi’ndeki parkurda 2 saat sürüş yapan Eren Özdemir, engelleri nasıl geçeceğini de babasından uygulamalı öğreniyor.

‘5 YAŞINDA BAŞLADI’

Red Bull Sea to Sky ile birlikte oğlunun enduro yarışlarına merakının başladığını anlatan Semih Özdemir, “Evde sohbetlerimizde, çalışmalarımızda her yerde vardı. Dolayısıyla 5 yaşındayken küçük bir elektrikli motosikletle bazı temel eğitimleri vermiştim. Şimdi biraz motosikleti büyüttük. Elektrikli trial bir motosiklet kullanıyor. Enduronun temelinde denge ve trial çok başarılı bir seçim. Kullanıyor, eğleniyoruz, bildiklerimizi öğretiyoruz. Dünyaca ünlü yarışçıları yakından takip ediyor ve ağabeylerini örnek alıyor” diye konuştu.

‘YARIŞÇI OLMAK İSTİYORUM’

Motosiklet sporunu çok sevdiğini aktaran Eren Özdemir ise “En çok sevdiğim yarışçı Jarvis (İngiliz Graham Jarvis). Red Bull Sea to Sky’da kumsal yarışını seviyorum. Gelecekte yarışçı olmak istiyorum. Yarışlarda herkes birinci olmak ister ben de onu istiyorum” dedi.