SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbol Ligi takımlarından Banvit Basketbol Kulübü iki günlük iznin ardından bu hafta sonu İstanbul'da karşılaşacağı Beşiktaş Sompo Japan müsabakası hazırlıklarına Selçuk Ernak gözetimden başladı.

Kara Ali Acarspor Salonu’nda yapılan idmana sakatlığı bulunan Can Maxim Mutaf katılmadı. Banvit Basketbol Kulübü Başantrenörü Selçuk Ernak, idmanın ardından gazetecilere bu hafta sonu oynayacakları Beşiktaş Sompo Japan müsabakasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hafta sonu ligin ciddi ekiplerinden Beşiktaş Sompo Japan ile İstanbul'da karşılaşacaklarını anımsatan Ernak, “Beşiktaş Sompo Japan takımı kendi sahasında 90 sayı ve üzerinde sayı atabilen bir takım. Öncelikle defans anlayışımızı bu maça yansıtıp, mümkün olduğu kadar sert basketbol oynamamız gerekiyor. Bu sayıları kabul edersek bu maçı kazanabilmemiz mümkün olmaz” dedi.

İlk yarının son haftasında Türkiye Kupası'nın son 8’ini oluşturacak takımların belli olacağının dile getiren Ernak, “Bu maç bu açıdan Beşiktaş Sompo Japan adına da çok önemli bir maç olacak. Son haftalarda aldığımız sonuçların ardından takım olarak üst grupta kendimize yer bulduk. Bu pozisyonumuzu korumak ve geliştirmek istiyoruz. Her iki takımda önemseyeceği ve oynanacak güzel basketbol ile izleyenlerin çok memnun olacakları bir maç olacak” ifadesini kullandı.