SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiliz Sunsport’un haberine göre Manchester City, bir süredir Lionel Messi’yi yakın markaja aldı. Manchester ekibinin Arjantinli için Katalanlara 120 milyon poundluk (516 milyon TL) teklif yapacağı ve futbolcuyu yeniden Guardiola’nın öğrencisi yapacağı konuşuluyor.

Barcelona alt yapısından yetişen Messi, 10 sene sonra ilk defa takım değiştirecek. Eğer Messi ve Barcelona bu teklifi kabul ederse, 28 yaşındaki oyuncu haftada 800.000 sterlin (3.440.000 TL) kazanacak. İlk defa as oyuncularını satmayı düşünen La Liga devi geçen yaz Neymar’ı satmayı düşünmüş ve Brezilyalı futbolcuya yüksek bir fiyat biçmişti. Daha sonra bu kararından vazgeçen Katalanlar, Messi’nin olası ayrılığı ile birlikte Neymar’a liderlik görevi verecek.

Teklif çok kızdırmış

Finansal açıdan kötü günler geçiren Katalanlar, şimdiden transferden elde edilecek parayla neler yapabileceklerini tartışıyorlar. Bu durumun, yıllardır ”dokunulmazlık statüsü”ndeki Messi’yi çok kızdırdığı konuşuluyor. Öte yandan Çinlilerin yatırımlarıyla daha da büyüyen Manchester City’de transfer için kolları sıvandı. City, kontratı 2018’de biten Messi’yi bir an önce Manchester’da görmek istiyor.

Fanatik

Yayınlanma Tarihi:15:12,