SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligin ilk yarısına Kartal pençesi

Şenol Güneş'in Beşiktaş'ı, sezonun ilk yarısını aydınlatan takım oldu. Futbolları, attıkları golleri ve topladıkları puanlarla sezon sonu için şimdiden ön plana çıktılar.

Güncellenme: 09:38, 30/12/2015
Ligin ilk yarısına Kartal pençesi

VE Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısı geride kaldı… Yaşanan teknik direktör değişikliği, stadının bitmemesi ve uzun süreli sakatlıklar nedeniyle Beşiktaş'a bu sezon başında da fazla şans tanınmıyordu. Ama Güneş, Kartal'ın üzerine öyle bir doğdu ki siyah-beyazlılar ilk yarıya damga vuran takım oldu. Sergiledikleri futbol, topladıkları puanlar ve attıkları gollerle şimdiden sezon sonu için lider Beşiktaş'ı ön plana çıkardı. “1-0 olsun benim olsun” sözünü haklı kılan Fenerbahçe ise Beşiktaş'ın ardına takıldı gidiyor. İlk 10-12 haftada sergilenen futbol göz doldurmadı ama belki de en kötü ve kaynaşma dönemlerini iyi geçirdiler ve üç kulvarda birden yarışa devametme başarısını gösterdiler.

SÜPER Lig'de şampiyonluk yaşayan diğer 3 takımın hali ise hiç de iç açıcı değil. Galatasaray, Trabzonspor ve Bursaspor lige ‘havlu atma'nın eşiğine kadar geldi. Üç takımımız da hoca değişiklikleriyle ‘yeni kan' oluşturmaya çalıştı. Ama hiçbiri beklenen düzeye gelemedi. İkinci yarının ilk 5 maçında alacakları sonuçlar, bu sezon için kaderlerinin belirlenmesi açısından büyük önem teşkil edecek.

İLK yarının ön plana çıkan takımları ise Başakşehir, Kasımpaşa ve Akhisar Belediye oldu. Bu üçlü, ikinci yarıda ligin kaderini belirleyecek takımların başında gelecek.