SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bonservis için 3.5 milyon Euro isteyen Hollandalılar'a 2 milyon Euro öneren Sarı-Kırmızılılar, devamında ilginç bir teklif sundu.

İlk yarıda lider Beşiktaş'ın 11, ikinci F.Bahçe'nin 10 puan gerisinde bulunan G.Saray için şampiyonluk mucize görülürken, yöneticiler Portakallar'a, “Siz oyuncuyu 2 milyon Euro'ya bırakın, eğer sezon sonunda şampiyon olursak 1.5 milyon Euro daha veririz” dedi.

Görüşmenin olumlu geçtiği ve Ajax Kulübü'nün bu teklifi kabul etme aşamasında olduğu öğrenildi.

Yarışa havlu atma noktasına gelen G.Saraylı yöneticilerin, bu teklifi şampiyonluğa olan inançlarından mı, yoksa treni kaçırdıklarını düşündükleri için mi yaptıkları soru işareti olarak kaldı.

TANNANE BEKLEYİŞİ

Bu arada Oussama Tannane de adım adım Aslan oluyor… Galatasaray'ın renklerine bağlamak istediği 21 yaşındaki Faslı kanat oyuncusuyla Sarı-Kırmızılılar'ın 3.5 yıllık sözleşme konusunda anlaşmaya vardığı ortaya çıktı.

Ancak kulübü Heracles'le pazarlıklar sürüyor. Hollanda ekibinin yöneticisi Nico-Jan Hoogma, transfer konusunda topu Galatasaray'a attı. Hoogma, “Biz son fiyatımızı ilettik. Şu an gelecek cevabı bekliyoruz” diye konuştu.

Sneijder'ın da menajerliğini yapan Guido Albers, transferde aracılık yapıyor. Hollanda basınını yansıyan haberlerde Albers, blöfvari açıklamalar yaptı.

Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Tannane'yi iyi bir fiyata satmaya çalışan Albers, “Galatasaray çok iyi bir kulüp. Türkiye de Tannane'nin uyum sağlayabileceği güzel bir ülke. Biz teklifimizi Galatasaray'a ilettik. Bu hafta artık bir şeyleri duymak istiyoruz. Olmazsa, ilgilenen başka kulüpler de var'' ifadelerini kullandı.

YETER ARTIK MANCINI: MUSLERA’YI DA MI İSTİYOR

Öte yandan adı sık sık Avrupa devleriyle anılan Fernando Muslera için bir iddia da Brezilya basınından geldi.

Sezon sonunda kontratı bitecek olan Inter kalecisi Handanovic'in yerine İtalyan ekibinin ilk hedefinin Corinthians file bekçisi Danilo Fernandes olduğu, eğer bu transfer gerçekleşmezse Mancini'nin eski öğrencisi Muslera'ya yöneleceği ileri sürüldü.

Habertürk