SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’a transferde dişli rakip

Beşiktaş'ın imza attırmak için büyük çaba harcadığı Ukraynalı kaleci Denys Boyko'ya İspanya'nın köklü kulüplerinden Sevilla'nın da talip olduğu ortaya çıktı.

Güncellenme: 08:07, 30/12/2015
Beşiktaş’a transferde dişli rakip

Tolga Zengin ve Günay Güvenç'in inişli çıkışlı performansı sonrasında kaleci arayışı içerisine giren Beşiktaş, Avrupa'nın önemli isimlerini gündemine almıştı. Geçen sezon Avrupa Ligi'nde final oynayan Dnipro'nun ‘King Kong' lakaplı file bekçisi Denys Boyko'yla ciddi şekilde ilgilenen siyah-beyazlılar, Ukrayna temsilcisiyle masaya oturmuştu. Pazarlıkların başındaki uçurum yavaş yavaş kapanırken, Dnipro'nun finansal fair play kuralları sebebiyle sıkıntıya girmesi Beşiktaş'ı rahatlatmıştı.

KONOPLYANKA ÖNERDİ

Oyuncunun da Beşiktaş'ın teklifine sıcak bakması siyah-beyazlı yöneticilerin elini güçlendiriyordu. Ancak İspanya'dan gelen haber planları altüst etti. İspanya'nın köklü kulüplerinden Sevilla'nın da Boyko için devreye girdiği ortaya çıktı. Geçen sezon Dnipro'da top koşturan ve bu sene başında Sevilla'ya imza atan Konoplyanka'nın önerisi üzerine harekete geçen İspanyolların da pazarlıklara başladığı kaydedildi. Ancak Beşiktaşlı idareciler her şeye rağmen Boyko'nun Beşiktaş'ı seçeceğine inanıyor.