SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’in ilk devresini 9 galibiyet, 6 mağlubiyet ve 2 beraberlik sonucu 29 puanla averajla 5’inci sırada kapatan Medipol Başakşehir’de oynanan bütün müsabakalarda Volkan Babacan ile Edin Visca doksanar dakika görev aldı. Babacan ile Visca, bin beş yüz otuzar dakika sahada yer aldı.

Visca ile Babacan’ın ardından Yalçın Ayhan 17 maçta bin beş yüz on dokuz dakika, Mahmut Tekdemir 16 maçta bin dört yüz kırk dakika, Bekir İrtegün 15 müsabakada bin üç yüz elli dakika görev aldı.

İlk yarının büyük bölümünde sakatlıkla uğraşan Semih Şentürk, iki mücadelede on sekiz dakika, Hüseyin Altuğ ise bir müsabakada yedi dakika sahada kalarak en az süre alan isim oldu.

VİSCA EN SKORER İSİM

Lacivert-turunculu ekipte Edin Visca, ilk devrede en skorer isim oldu. Ligde 24 golü olan Medipol Başakşehir’de Visca, 6 gol kaydetti. Visca’yı 5 golle Mehmet Batdal, 4 golle Yalçın Ayhan, 3 golle Doka ve 2’şer golle Sokol Cikalleshi ile Bekir İrtegün, 1’er golle ise Emre Belözoğlu ve Mossoro takip etti.

Lacivert-turunculularda orta saha oyuncusu Stephane Badji, ilk yarıda en agresif oyuncu olarak gözlendi. Ligin ilk yarısında Medipol Başakşehirli futbolcular 2 kırmızı, 38 sarı kart ile cezalandırıldı. Müsabakalarda görev alan hakemler Stephane Badji’ye 1 kırmızı 5 sarı, Emre Belözoğlu 1 kırmızı 3 sarı, Mahmut Tekdemir 7 sarı, Mehmet Batdal 6 sarı, Bekir İrtegün ise 4 sarı kart ile öne çıkan isimler arasında yer aldı.